Kaymakam Kara’dan Muzaffer Bıyık’a övgü dolu sözler!
Haber
27 Eylül 2020 - Pazar 12:47
 
Kaymakam Kara’dan Muzaffer Bıyık’a övgü dolu sözler!
Darıca Haberi
Kaymakam Kara’dan Muzaffer Bıyık’a övgü dolu sözler!

Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım ve Genel Yayın Yönetmeni Abbas Sır’ı makamında ağırlayan Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, şeffaf yönetim tarzından ödün vermeden, Darıca halkının mutluluğu ve refahı için özveriyle çalıştıkların söyledi.

Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım ve Genel Yayın Yönetmeni Abbas Sır, Darıca Kaymakamı Yüksel Kara’yı makamında ziyaret etti. Afyon Tavşanlı’dan Darıca’ya atanarak ilçemizde göreve başlayan Kara’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım yaptığı açıklamada, “Hepimizin ortak gayesi; vatan ve millet. Gerek geçmişte gerekse günümüzde millet ve vatansever duruşunuz ile Darıca’ya çok şey katacağınıza inancımız tam. Ümit Medya ailesi olarak sizlerin yanınızdayız. Yeni görevinizin şahsınıza ve Darıca’ya hayırlı olmasını diliyorum. Allah hayırlı görevler nasip etsin” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARIMIZ ‘BİZ BURADAYIZ’ MESAJI VERİYORLAR

Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Kara, mahalle muhtarlarına ayrı bir parantez açarak teşekkür etti. Muhtarlar ile aralarında iyi bir köprü olduğunu ve kendilerine büyük katkı sağladığını vurgulayan Kara, “ Darıca, hızlı bir kentleşme içinde olan, barış ve huzurun olduğu güzel bir ilçe. Küçük sıkıntılar haricinde uyumlu bir yer olduğunu söyleyebilirim. İlçemizi doğru bir şekilde kalkındırma adına mahalle muhtarlarımızla kompakt şekilde çalışıyoruz. Muhtarlarımızdan pandemi sürecinde yakın ilgilerini gördük. Deyim yerindeyse 3’ncü bir güç gibi geldiler. Covid-19’lu hastalarla ilgili muhtarlarımızdan aldığımız destekle süreci iyi yönetiyoruz. Ne istiyorlarsa mantık çerçevesinde yapıyoruz. Olağanüstü bir durum önceliğimiz onların bize bilgi vermeleri. Covid-19’lu hastalarımızın bilgilerini aldık, anında ulaşıyoruz. Muhtarlarımız konusunda vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Her ihtiyaç duyduğumuzda ‘biz buradayız’ mesajı veriyorlar. Gazeteniz aracılığıyla tüm mahalle muhtarlarımızı özverili ve iyi niyetli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim

BIYIK, KAMUNUN İHTİYACI VARSA HAYIR DEMİYOR

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ile ilgili olumlu sözler sarf eden Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, “Belediye başkanımız kesinlikle kişilikli biri. Olaylara hakim ve esnaf olmasından dolayı halden anlıyor. Kamunun ihtiyacı varsa hayır demiyor. Sorunlara ve taleplere hakim. Önceden ilçe başkanı ve esnaf olmasından dolayı iletişim dili kuvvetli. Kiminle nasıl konuşacağını iyi biliyor. Muzaffer Bey’in, Darıca’ya önemli hizmetler vereceğine inanıyorum. Kendisi ile kısa sürede iyi bir diyalog kurduk. Yerel yönetimler arasında uyumun meyvasını her zaman halk alır. Bizim de buradaki amacımız, devletimize ve milletimize en iyi hizmeti verebilmek.” dedi.

BİLGİYİ PAYLAŞMAZSAK BİLGİ KİRLİLİĞİ ÇOĞALIR

Darıca’da görev süreci başladığı günden bu yana özellikle sosyal medyayı etkili ve aktif şekilde kullanarak Darıcalı vatandaşların beğenisini kazanan Kaymakam Kara, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ 2013 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan faaliyetleri sosyal medyadan duyurulması konusunda öneri yazısı gelmişti. Ben daha önce görev yaptığım yerlerde de sosyal medyanın önemine vurgu yaparak, çalışmalarımızı halkımıza duyurmuştuk. Gösteriş olsun diye değil, yaptığımız işleri vatandaşımız da görsün istiyoruz. Bilgiyi paylaşmazsak bilgi kirliliği çoğalır. Doğru bilgiye dair ne varsa bizim aracılığımızla öğrenilmesi daha iyi. Covid-19 denetimlerini sosyal medyada yapmamın amacı, art niyetli insanlara karşı önlem almak. Bu işi devletimizin önemsediğini ve her kurumumuzla sahada olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Kara’dan, Muzaffer, Bıyık’a, övgü, dolu, sözler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı