Haber Detayı
08 Ocak 2015 - Perşembe 13:54
 
Kemal Kılıçdaroğlu'na Ayakkabı Fırlatıldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na katıldığı bir toplantıda ayakkabı fırlatıldı.
- Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu'na Ayakkabı Fırlatıldı.

Ayakkabı Kılıçdaroğlu'na isabet etmedi. Saldırgan salondan çıkarıldı. Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fırlatan saldırganın babasının Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'ın fabrikasında kaza geçirdiği öğrenildi.

"BU DÜZENİN ALLAH BELASINI VERSİN" DİYEREK FIRLATTI

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Emeklilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri adlı toplantıda ayakkabı fırlattılar. "Bu düzenin Allah belasını versin" diye bağıran saldırganı korumalar etkisiz hale getirdi.

"SİZİN SİYASETİNİZ BENİM BABAMI YAKTI"

Konuşmasını bitirdiği sırada, "basın mensupları alınırken toplantı salonuna girdiği" belirtilen Yunus Emrah S. (40), Kılıçdaroğlu'na, "Sizin siyasetiniz benim babamı yaktı" diyerek ayakkabılarını fırlattı.

İKİNCİ AYAKKABIYI DA FIRLATTI

Ayakkabı Kılıçdaroğlu'na isabet etmedi. Korumalar, ikinci ayakkabıyı da fırlattıktan sonra saldırgana müdahale etti ve salondan çıkardı.

Bu sırada Kılıçdaroğlu'nun korumaları, "Arkadaşlar nazik davranın" şeklinde uyardığı duyuldu. 

SABAH GÖRÜŞME TALEBİNDE BULUNMUŞ

Kbulunduğu ifade edildi.orumalar tarafından otelin alt katlarındaki bir odaya indirilen saldırganın, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüleceği belirtildi. Yunus Emrah S'nin, toplantının yapıldığı otele sabah saatlerinde geldiği ve Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde 

BABASI CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISININ FABRİKASINDA İŞ KAZASI GEÇİRMİŞ

Saldırganın, babasının, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'ın kardeşinin kimya fabrikasında çalıştığını ifade ettiği, iş kazası sonucunda vücudunda yanıklar oluşan babasına, özlük haklarının verilmediğini öne sürerek, Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulunduğu öğrenildi.


KILIÇDAROĞLU: SANIRIM RUH SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL

Toplantının bitiminde yaşanan ayakkabı saldırı sonrası kısa bir açıklama yapanKılıçdaroğlu salondan ayrılırken "sanırım protestocunun ruh sağlığı yerinde değil" dedi.

"BEN DE BİLMİYORUM"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, otelden ayrılırken, olayın nedenini soran gazetecilere, "Ben de sizin gibi bilmiyorum" yanıtını verdi.

GÖKÇEK'TEN "GEÇMİŞ OLSUN" TWEET'İ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek saldırıdan hemen sonra Twitter hesabından Kılıdçaroğlu'na geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Gökçek mesajında, "Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fırlatılmış... Geçmiş olsun... Her türlü tartışmaya evet kaba kuvvete hayır..." ifadelerini kullandı.

YUMRUKLU SALDIRIYA DA UĞRAMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda TBMM'de yumruklu saldırıya uğramıştı. Kılıçdaroğlu grup konuşmasını yapmak üzere Meclis'teki CHP grubuna gelirken Meclis'e ziyaretçi olarak girdiği değerlendiren bir kişi tarafından yumruklanmıştı.Kaynak: Editör:
Etiketler: Kredi, Çekme, Zorlukları, Tamamen, Ortadan, Kalkıyor2000, TL, 1, Yıl, Vade
Yorumlar
Haber Yazılımı