KETEM erken teşhisle hayat kurtardı!
Haber
03 Aralık 2019 - Salı 18:14
 
KETEM erken teşhisle hayat kurtardı!
“BABAMI SİZ KURTARDINIZ”
Darıca Haberi
KETEM  erken teşhisle hayat kurtardı!

Müdürlüğümüze bağlı Darıca Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından ücretsiz yapılan kanser tarama çalışmaları bir kez daha sonuç verdi.

Darıca Seyit Savaş Öztanık Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı A.D. isimli vatandaş, aile hekimimiz ile aile sağlığı çalışanlarımız tarafından KETEM’ e yönlendirilmiş, başvuru yapmayınca KETEM tarafından tekrar tarama yaptırmak üzere davet edilmiştir. Kızının ısrarlarına dayanamayarak KETEM’ e başvuran A.D., yapılan tarama sonucunda kolon kanseri tanısı almış, ardından başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşmuştur. Babasının kanser tedavisi görmeden sağlığına kavuşmasına çok sevinen E.A., merkezimizi ziyaret ederek tüm KETEM çalışanlarımıza “Babamı siz kurtardınız” diyerek teşekkür etmiştir.

Konuya ilişkin açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Ulaş DOĞAN; “Darıca Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından tamamen ücretsiz testlerle kanser taraması yapılmaktadır. Meme kanseri için 40-69 yaş aralığındaki kadınları, rahim ağzı kanseri taraması için 30-65 yaş aralığındaki kadınları, kolon kanseri için ise 50-70 yaş aralığındaki tüm kadın ve erkekleri kanser tetkiklerini yaptırmaları için Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet binasında faaliyet gösteren KETEM Birimine davet ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KETEM, , erken, teşhisle, hayat, kurtardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı