Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 16:07
 
Kocaeli’nde 4 Milyon TL ceza kesildi
5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde hava kirliliği temalı program düzenlendi. Programda 13 tane hava kalitesi ölçüm istasyonu ile hava kalitesinin ölçüldüğünü söyleyen Vali Hüseyin Aksoy, “2 bin 808 tesis denetlenmiş, 45 tesise 3 Milyon 934 Bin TL idari para cezası kesilmiştir” dedi.
Kocaeli Haberi
Kocaeli’nde 4 Milyon TL ceza kesildi

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ilimizde en çok atık toplayan ilçelere ve okullara plaket takdim edildi. Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde hava kirliliği temalı program düzenledi. Programda en çok atık toplayan ilçelere ve okullara plaket takdim edildi. Programda Kocaeli’de 13 tane hava kalitesi ölçüm istasyonu ile hava kalitesinin ölçüldüğünü söyleyen Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “2 bin 808 tesis denetlenmiş, 45 tesise 3 Milyon 934 Bin TL idari para cezası kesilmiştir” dedi.

SIFIR ATIK’TA KOCAELİ ÖN SIRALARDA        

Doğayı kirleten ve ekolojik dengeyi bozan insan unsurudur diyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlü Ahmet Kırılmaz, “Normal şartlarda kendi kendini temizleme özelliği olan daha insanlardan dolayı artık kendi kendini temizleyemez duruma gelmiştir. Temiz bir çevre için atık vurgusunu ön plana çıkarmak zorundayız. Değişen üretim miktarlarındaki farklılıklar çevre kirliliğini attırmakta. Sınırlı kaynakları daha da azaltmaktadır. Sıfır Atık kampanyasına ilimizde büyük emekler verildi. Sıfır Atık kampanyasında Kocaeli, Türkiye’de en ön sıralardadır” dedi.

ATIK SULARIN 100 ARITILIYOR

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlü Ahmet Kırılmaz’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Dünya çevre gününü kentimizde kutlamak çok anlamlı. Yapılan çalışmalar ilimizi çevre konusunda liderliğe taşıyor. İzmit Körfezinin kirliliği entegre çalışmalarla hayata döndüğünü görüyoruz. Atıl durumda olan sahillerin yaşanabilir yerler haline geldiğini görüyoruz. Atık suların yüzde yüzünün arıtıldığı tek belediyeyiz. İzmit Körfezimiz eski güzelliğine kavuştu. Yunuslar çok sevdikleri kıyılara geri döndü. Uluslararası yüzme yarışlarına ev sahipliği yapan Kocaeli turizm destinasyonu olarak bir yıldız gibi parlıyor” diye konuştu.

HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın ardından konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise, “Dünya nüfusu hızla artıyor. Birçok gerekçelerle çevre sorunlarını yaşar hale geliyoruz. Çevre sorunlarını en aza indirmek ve ortadan kaldırmak için hepimize görev düşüyor. Daha bilinçli bir toplum için belirli çalışmalar ortaya koymak için yoğun çalışmalar yapmalıyız. Kocaeli, sanayinin kalbinin attığı yer. Bütün kurum ve kuruluşlarımız da çevre temizliği için çalışmalarını sürdürüyor. Çevreye daha duyarlı bir toplum için kurumların önemli çalışmaları var.

3 MİLYON 934 TL PARA CEZASI KESİLDİ

Kocaeli, ilimizde 13 tane hava kalitesi ölçüm istasyonu var. Bunlar sürekli olarak hava kalitesini ölçüyor. Ayrıca Kocaeli sanayi kuruluşlarının olduğu bir kent. Sanayi kuruluşları, çevreye zarar vermeden üretim gerçekleştirmek için her türlü tedbiri almış durumda. 106 baca online olarak 7/24 izlenmektedir. 2 bin 808 tesis denetlenmiş, 45 tesise 3 Milyon 934 Bin TL idari para cezası kesilmiştir. 2019’un başından 30 Nisan’a kadar 857 tesis denetlenip, 8 tesise 712 Bin 202 TL para cezası uygulanmıştır. Sıfır Atık projesine Şubat 2018 yılında başladık. Valilik bünyesinde 15 Bin kilogram atık kağıt, 2 bin 310 kilogram cam, 985 kilogram atık metal, Bin 705 kilogram atık plastik toplanmıştır. Bu sayede birçok ağacın kesilmesini önleyip ham madde tasarrufu yapılmıştır. Çevreyi korumak sadece belediyenin değil, insanın da görevidir” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’nde, 4, Milyon, TL, ceza, kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı