Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:56
 
Kongreler Ekim’de Başlıyor
Kocaeli Haberi
Kongreler Ekim’de Başlıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’de düzenlediği  il başkanları toplantısında 81 ilin başkanları buluştu. Toplantıda kongre takviminin açıklandığını belirten CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Kongreler Eylül sonu Ekim başı gibi başlayacak” dedi.

İl Başkanları toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıkladığı 7 maddelik manifestonun denetlemesini il başkanlarına verdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’ de düzenlediği  il başkanları toplantısında 81 ilin başkanları buluştu. Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’da tatiline ara vererek toplantıya katılım gösterenler arasındaydı.  Toplantı Kılıçdaroğlu’nun seçimlerden sonra il başkanlarıyla ilk kez bir araya gelmesi  nedeniyle birçok konuda görüş alışverişi yapıldı İl Başkanı Cengiz Sarıbay, toplantıda söz alarak Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi. Sarıbay, Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi: “Seçimlerde İYİ Parti ile ittifak yaptık. 3 ilçe ve bir büyükşehiri İYİ Parti’ye bıraktık. Dilovası’nda aday göstermedik. Çayırova ve Karamürsel’de bireysel aday çıkarttık. 6 ilçede ittifak yaptık. Bir ilçemiz olan  İzmit’i kazandık. Derince ve Darıca’da az farkla kaybettik. Oy oranlarımızı arttırdık.” Öte yandan Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın konuşmasını da aktaran Sarıbay, “Kongreler Eylül sonu Ekim başı gibi başlayacak” dedi.

DARICA’DA AZ FARKLA KAYBETTİK

Öte yandan Kılıçdaroğlu partisinin meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada belediye başkanlarına 7 maddeden oluşan manifestosunu açıkladı. Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarının ‘halkçı belediyecilik’ anlayışı ile yola çıkacaklarını bildirirken, açıkladığı 7 kurala uyulup uyulmadığını en başta kendisi olmak üzere, milletin partililerin, milletvekillerinin takip edeceğini duyurdu. Seçim sürecinde çalışmaların güzel yapıldığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, artık en büyük görevin belediye başkanlarına düştüğünü vurguladı. İl başkanları ise bu süreçte belediye başkanlarını denetleyecek.

7 MADDELİKMANİFESTO

1- Yönettiğiniz belde insanlarını inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzı itibariyle ayırmayacaksınız. Belde halkının tamamını kucaklayacaksınız.

2- Belediye başkanlığı hizmetini belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil halk için yapacaksınız.

3- Beldenizde fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapacaksınız. Yatırımlarda bu mahallelere öncelik vereceksiniz. Özellikle engelli dezavantajlı gruplar ile kadınların lehine kararlar alacaksınız. Böylece toplumun bir anlamda kendisini dışlanmış hisseden kesimini kucaklayacaksınız, onlara sevgi sempati ve hizmet götüreceksiniz.

4- Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyacak, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyeceksiniz. Yani halkçılığın en temel ilkelerinden olan sağ elin verdiğini sol el göremeyecek kuralına uyacaksınız.

5- Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Bu aynı zamanda israfla mücadele demektir. Hiç kimse unutmasın kul hakkı yememek halkçı belediyeciliğin temel prensiplerinden birisidir.

6- Belediyede yönetici atamalarında kesinlikle liyakat sistemine uyacaksınız. Halkçılığın bir diğer temel ilkesi de işi ehline vermek olduğunu hiçbir belediye başkanımız unutmayacak. Partizanlık değil işi ehline vereceksiniz.

7- Belediyeyi adaletle yöneteceksiniz. Boşuna mı biz adalet yürüyüşü yaptık. Dolayısıyla bütün belediye başkanlarımız belediyeyi adaletle yönetecekler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kongreler, Ekim’de, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı