Korona virüs Dilovası’na uğramıyor mu?
Haber
09 Ağustos 2020 - Pazar 20:10
 
Korona virüs Dilovası’na uğramıyor mu?
Dilovası Haberi
Korona virüs Dilovası’na uğramıyor mu?

Dilovası’nda korona virüs salgınına rağmen sokakta düğün eğlencesi düzenledi. Eğlenceye katılan yüzlerce kişi ne maske taktı ne de sosyal mesafeyi umursadı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler sonrasında geçtiğimiz 1 Haziran’da normalleşme adımları atılmaya başlanmıştı. Bu kapsamda geçtiğimiz 1 Temmuz’da ise yayınlanan genelgeyle düğün salonları kapılarını açmıştı. Yetkililerin salgınla mücadele kapsamında Kocaeli’de maske takılmasının zorunlu hale getirilmesi ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belirtmesine rağmen Dilovası’nda 'pes' dedirten görüntüler kaydedildi.

DENETİME TAKILMADILAR

Hafta sonu gerçekleşen sokak düğününde korona virüs salgınına rağmen düğün eğlencesi adı altına bir araya gelen yüzlerce kişi yüksek sesli müzikler eşliğinde eğlenmeye başladı. Risk grubunda olan çocukların ve yaşlılarında bulunduğu eğlencede vatandaşlar ne maske taktı ne de sosyal mesafe kurallarına uydu. İğne atsan yere düşmeyecek olan eğlencede bir de halay çekenler ‘pes’ dedirtti. Düğüne katılan vatandaşlar o anları sosyal medyadan canlı olarak yayınladı. Sokağı adeta düğün salonuna çevirenlerin herhangi bir denetime takılmaması akıllarda soru işareti bıraktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, virüs, Dilovası’na, uğramıyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı