Haber Detayı
24 Ocak 2015 - Cumartesi 13:07
 
Lojistik Sektörü'nde Gebze imzası
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul'a 3. otoyol yapılacağı açıkladı.
Gebze Haberi
Lojistik Sektörü'nde Gebze imzası

Sakarya'dan başlayacak olan yol, 3. Köprü üzerinden Tekirdağ'a uzanacak. Proje lojistiksektörünü de yakından ilgilendiriyor. Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, devam eden projelerin sonlanmasıyla birlikte sektörün 7,5 Milyar TL'lik tasarruf edebileceğini dile getirdi.

Yavuz Sultan Se lim Köprüsü ve Gebze- İzmir Otoyolu projeleri devam ederken Bakan Lütfi Elvan İstanbul'a da 3. oto yol yapılacağını açıkladı. Bu projelerin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekleyen sektörlerin başında lojistik geliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, gerçekleştirilen yatırımların lojistik sektöründeki zaman engelini en aza indireceğine dikkat çekerek "Bu projeler gerçekleştiğinde uzaklıklar kuşbakışı mesafeye dönüşecek ve ticarette artış yaşanacaktır." şeklinde konuştu.

Özellikle Körfez Köprüsü'nü içinde barındıran Gebze- İzmir Oto yol projesinin sektör açısından önemini vurgulayan Taner Ankara, İzmir limanında gemiden indirilen bir yükün, İstanbul- Kocaeli sanayi bölgelerine 4 saat içinde ulaşabileceğini belirtti. Hali hazırdaİstanbul bölgesine gelecek yükleri taşıyan gemiler İstanbul'a geliyor. Ardından tırlara yüklenerek İstanbul trafiğine girerek ilgili alana gitmeye çalışıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme, Bakanı, Lütfi, Elvan, İstanbula, 3, otoyol, y
Yorumlar
Haber Yazılımı