Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 09:44
 
MARKA’dan Gebze’ye 4 destek!
MARKA’nın açıkladığı için 3 ayrı mali destek programı ile toplamda 20 milyon TL karşılıksız destek alacak. Gebze’den başvuran projeler arasında 4 proje destek almaya hak kazandı.
Gebze Haberi
MARKA’dan Gebze’ye 4 destek!

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) , 2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Bölge’deki kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara bölgesel gelişmeye ivme kazandıracak projeler için mali destek imza töreni düzenledi. İmza töreninde Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinden 28 proje, MARKA’nın açıkladığı için 3 ayrı mali destek programı ile toplamda 20 milyon TL karşılıksız destek alacak. Gebze’den başvuran projeler arasında 4 proje destek almaya hak kazandı. MARKA Bölgesel kalkınmayı sağlamak için 2010 yılından bu yana 11 adet Teknik Destek Programı yürütmüş, bölgeye yaklaşık 5 Milyon TL tutarında kaynak tahsis etmiş. Bu kaynak ile 575 proje desteklenmiş ve projeler kapsamında şu ana kadar toplam 33.000’den fazla kişiye eğitim verilmiş.

GEBZE’DEN 3 PROJE DESTEK ALDI

Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark A.Ş’nin MARKA 2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında hazırlamış olduğu "Tasarım Odaklı Prototip Geliştirme Merkezi" projesi, TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş (MARTEK) tarafından hazırlanan "Ar-Ge Ticaret Merkezi" projesi,  Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu "Otomotiv Endüstrisinde Yenilikçi Kalite- Kontrol ve Test Sistemleri" projesi ve Gebze Özel Eğitim Meslek Okulunun hazırladığı "Üretimin Özel Lokomotifleri" projelerinin sözleşmeleri imzalandı.

DESTEK SINIFLARI VE MİKTARLARI

İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı

Program Bütçesi

8.000.000 TL

Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı

Program Bütçesi

6.000.000 TL

Kültür ve Turizm Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı

Program Bütçesi

6.000.000 TL

2019 YILINDA 1 MİLYON 100 BİN TL KAYNAK

MARKA 2019 Yılı Teknik Destek Programı ile İnsan Kaynaklarına Yatırım yapmaya devam ediyor. 2019 yılı için bu program kapsamında desteklenecek faaliyetler için 1.100.000 TL tutarında kaynak tahsis edildi. 2019 Yılı Teknik Destek Programı Ocak-Şubat döneminde 28 başvurudan 17’si desteklenmeye hak kazanırken, Mart-Nisan Döneminde ise 34 başvuru arasından 20 proje desteklendi. Mayıs-Haziran Döneminde, 18 başvurudan 11 proje desteklenmeye hak kazandı. Destek almaya hak kazanan projeler ile kurum ve kuruluşlar Yazılım, İhracat, İmalat, İnovasyon, Bilişim, Sanayi gibi alanlarda kurumsal kapasitelerini geliştirilmiş olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MARKA’dan, Gebze’ye, 4, destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı