İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bayramda parkomatlar ücretsiz
Bayramda parkomatlar ücretsiz
SEDAŞ size daha yakın
SEDAŞ size daha yakın
Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 14:37
 
Mezarlıklara Kurban Bayramı temizliği
Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde bulunan mezarlıkları temizleyerek, Kurban Bayramı’na hazırlıyor.
Kocaeli Haberi
Mezarlıklara Kurban Bayramı temizliği

Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçe ve Yeşil Alan Dairesi Başkanlığı Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Kent genelinde bulunan merkezi ve köy mezarlıklarında büyüyen otların, çalıların temizliği ve çevre düzenlemesi yapıldı. Temizlik çalışmaları Kurban Bayramı’ndaki mezarlık ziyaretlerine yetiştirildi. Ayrıca Kocaeli genelindeki mezarlıklarda, arife ve bayram günlerinde Kur’anı Kerim okunacak.

13 KİŞİLİK TEMİZLİK EKİBİ

Mezarlıklarda yürütülen temizlik çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan 13 kişilik ekiple yapıldı. Mezarlıklarda oluşan otların, çalıların temizlendiği, ara yolların temizlenmesi, mezarlık içi ana yolların yıkanması ve çevre bakımlarının yapıldığı çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıldı.

MERKEZİ MEZARLIKLARDA BOYA VE ÇEVRE DÜZENLEME

Büyükşehir Belediyesi ekipleri bayram öncesi köy mezarlıklarının yanı sıra merkezi mezarlıklarda da farklı çalışmalar gerçekleştirdi. Ekipler özverili bir çalışmayla merkez mezarlıklarında, boyama ve çevre düzenlenme çalışması yaptı. Yıl boyunca mezarlıkların bakım ve onarımı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, bayramlarda da titiz temizlik çalışmaları yapıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mezarlıklara, Kurban, Bayramı, temizliği,
Yorumlar
>
Haber Yazılımı