Millet İttifakı kenetlendi
Haber
21 Mart 2019 - Perşembe 16:17
 
Millet İttifakı kenetlendi
Millet İttifakı’nın iki Lideri Kılıçdaroğlu ve Akşener Kocaeli’ye geldi Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener, İzmit Milli İrade Meydanı’nda Kocaelili hemşerileriyle buluştu. İki lider, Belediye Başkan Adaylarına destek istedi.
Kocaeli Haberi
Millet İttifakı kenetlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı Kocaeli Mitingi’ni gerçekleştirdi. İki lideri on binlerce kişi Milli İrade Meydanı’nda büyük sevgi ve coşku içerisinde karşıladı. Miting de ilk olarak konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu Ülkeye Demokrasi Baharını getirmek için gönül birliği içinde bir mücadele vereceğiz. Barış ve huzuru getirmek için kararlıyız. Sizinle ve İYİ Parti ile birlikte bunu başaracağız: Kocaeli’nin kaderini değiştirmek sizin elinizde. Kocaeli deyince, tarihinde Leyla Atakan vardı, Erol Köse vardı, Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya vardı. Şimdi Dr.Serdar Kaman’ı sizlerin desteğiyle Büyükşehir belediye başkanı seçeceğiz. Şunu bütün Kocaelililer bilmeli ki, bütün dertlerinizi biliyoruz. İşsizlik, huzursuzluk, gerilim var. Biz memlekette huzur istiyoruz, her evde tencere kaynasın istiyoruz. Öyle bir atmosfer yaptılar ki, sanki bu memleketin yarısı terörist, yarısı vatansever. Bayrağını seven herkes bizim için vatanseverdir. Biz Bir seçim yapacağız ama sanki savaşa gidiyoruz. Kavgadan ve gerilimden medet umuyorlar. Niye kavga? Mutfaktaki yangını vatandaşlar görmesin diye. Ne dersen de, bu ülkede ki vatandaşın mutfağında yangın var.” dedi. 

MUTFAK DA YANGIN VAR

Biz neden üretmiyoruz? Borç alıyorlar, aldıkları borcu ödemek içinde şimdi borç alıyorlar. Memleketin yarısında terörist diyorlar. İnsan vatandaşına terörist der mi? Hal esnafı terörist, manav terörist, bakkal terörist, Onlara oy vermeyen herkes terörist. Biz bu anlayışı reddediyoruz ve kınıyoruz. Bu gerçekleri bilerek, elinizi vicdanınıza koyun ve ona göre sandıkta oyunuzu kullanın. İnsanları soğana muhtaç ettiler, adına da varlık kuyruğu diyorlar. AK Parti’ye geçmiş de oy veren vatandaşım elini vicdanına koy, ne oluyor bu memleketin hali diye kendine sor. Aldıkları bu paraları nereye harcadılar bir sor. Ne oluyor da 17 yılın sonunda bütün paralar harcandı ve vatandaş soğan, patates kuyruğunda. Bu gidiş doğru bir gidiş değil, bu gidiş işsizliği beraberinde getirdi. Son bir yılda işsiz kalan vatandaşların sayısı 1 Milyon. Bu sayı genel toplamda ise 8 Milyon. Peki Saray’da oturanların işsizlik sorunu var mı?” şeklinde konuştu. Miting alanını dolduran binlerce vatandaşa yönelik konuşmasını tamamlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından konuşma platformuna İYİ Parti Lideri Meral Akşener geldi. Akşener konuşmasında ekonomik sıkıntılar, işsizlik ve terörist  ithamları ile ilgili konulara değindi.

NEVRUZU KUTLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasına Nevruz Bayramı nedeniyle bereket ve hayır temennisi ile başladı.  Akşener konuşmasına şöyle devam etti. “Ülkenin ve Kocaeli’nin yaşadığı huzursuzluk ortadadır. Malum arkadaş geldi Kocaeli’ye konuştu gitti.  Ben onun Saadet partisi seçmenine, İYİ parti seçmenine, CHP seçmenine terörist dediğini söyledim. Önce hapisle korkuttu sonra 50 Milyon Dolar yani tank palet fabrikasının iyileştirmesi için gerekli paranın tazminatı ile korkutuyor. Olsa dükkan senin. Benden çıkarmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanı’nın terörist dediği Kocaeliler nasılsınız iyi misiniz? Hadi bir 50 Milyon Dolar daha taktık.” Dedi.  MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birbirine tezat ve eleştirisel konuşmalarından oluşan videoyu izleten Akşener, “ Valla ben söylemiyorum. Kılıçdaroğlu’nun sınıf arkadaşı söylüyor. Önce Bahçeli’yi terörist ilan eden Erdoğan şimdi Meral Akşener’i terörist ilan ediyor. Kocaeli’nin kızıyım.  Ayıptır ayıp. Devlet ciddiyet ister, bilgi ister. Hendekler kazıldı bu ülkede. Emniyet müdürlerine, askere kafayı çevirttin sen.

SANAYİ ŞEHRİNDE İŞSİZ GENÇLERİN NE İŞİ VAR

Sen daha bu 793 şehidin hesabını vereceksin Erdoğan.  Vatandaş bu düşmanca, zehirli ayrıştırıcı dili ret ediyor. Bunlar mutfaktaki yangın için yapılıyor. Süleyman Demirel’in dediği gibi tencere iktidarı sallar dediği gibi. Sanırsınız İzmit Belediye Başkan Adayı Erdoğan, Sanırsınız Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erdoğan. En küçük ilçede bile Erdoğan’ın resmi var. Çünkü tutuştu. Tencere yanıyor.  Ey Kocaeli Değerli hemşerilerimiz. 13-0 belediye verdiniz. 15 yıldır yönetiliyor. Yatırım geldi mi? Zenginleştiniz mi? Evlerini değer kazandı mı? Bulvar yapıldı mı? Telefirik ne oldu? Fabrikalar satıldı. Yerine fabrika geldi mi? Siftah yapmadan dükkan kapatan esnaf kardeşim. Ne oldu? 15 yıl 13-0 yönettiler. Onlar ne istediyse verdiniz Ama çocuklarınız işsiz kalmaya devam etti. Sanayi şehrinde işsiz kalınır mı? Ama bunların döneminde kalındı. Yandaş gençlerin sizlerin hakkınızı yemesinden memnun musunuz. O zaman gerekeni yapacaksınız.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millet, İttifakı, kenetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı