Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 15:44
 
Milyonlarca vatandaşa kötü haber
Hafta Başında Yüzde Yüz Zam Geliyor.
- Haberi
Milyonlarca vatandaşa kötü haber

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkan Vekili Halil Öztürk, Antalya'da meydana gelen sel felaketi nedeniyle, sebze ve meyve fiyatlarının hafta başında yüzde 100 artacağını söyledi.

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, son günlerde etkili olan kuvvetli yağış, sel, fırtına ve soğuk havanın Antalya ve Kumluca'da başta sera olmak üzere tarım ürünü yetiştirilen alanlara önemli zararlar verdiğini bildirdi.

Yaşanılanları "doğal afet" olarak değerlendiren ve üreticilere geçmiş olsun temennisini ileten Öztürk, zararın sebze ve meyve fiyatlarına etkisinin olacağını savundu.

Öztürk, "Özellikle Antalya ve Kumluca'da yaşanan doğal afetlerden dolayı sebze ve meyve fiyatlarında hafta başından itibaren yüzde 100 artış bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Öztürk, şubat ayından itibaren de ürünlerde fiyat artışı öngördüklerini söyleyerek bu artışın enflasyonu da olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekti.

Soğuktan etkilenen narenciye ürünlerinin düşük fiyatla pazara çıkabileceğini, fakat tüketilmeden çöpe gidebileceğini vurgulayan Öztürk, tüketiciye yumuşak, üzerinde siyah lekeler olan ürünleri tercih etmemeleri uyarısında bulunarak, "Narenciyede satın alırken ürünün rengine ve dış görünüşüne aldanmamak gerekir. Tüketici kaliteli üründen vazgeçmemeli" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hafta, Başında, Yüzde, Yüz, Zam, Geliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı