Muzaffer Bıyık ile her mahalle kazanıyor!
Haber
22 Ekim 2020 - Perşembe 09:51
 
Muzaffer Bıyık ile her mahalle kazanıyor!
Darıca Haberi
Muzaffer Bıyık ile her mahalle kazanıyor!

Göreve geldiği günden bu yana Darıca’nın mutluluğu için çalışan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, 14 mahalle için kolları sıvadı.

Her mahallede en az bir proje gerçekleştirmeye çalışan Başkan Bıyık’ın hedefi; daha mutlu bir Darıca. Makamında oturmayan, Darıca’nın derdiyle dertlenen, sorunları birinci ağızdan dinleyen Muzaffer Bıyık, her mahalleye yakışır projelerini hayata geçirdi.

ABDİ İPEKÇİ’YE MODERN SOSYAL TESİS

Abdi İpekçi Mahalle sakinlerinin belediye hizmetlerinden daha fazla yararlanabilmesi için 30 Ağustos Zafer Parkı’nı yenileyip, Darıca’ya yeni bir sosyal tesis kazandıran Başkan Bıyık sosyal tesiste düşük fiyat garantisi de verdi. 30 Ağustos Zafer Parkı ve Sosyal Tesisleri içerisinde özellikle gençler için de Kitap Kafe oluşturuldu. Kitap Kafe'de gençler kötü alışkanlıklardan uzak tutularak okuma bilinci aşılanacak.

BAYRAMOĞLU’NA DEV SAĞLIK KOMPLEKSİ

Başkan Bıyık’ın ilçe başkanlığı döneminde de yakından takip ettiği, bölgenin ihtiyacı olan Bayramoğlu Mahallesi’nde Darıca Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi inşa çalışmaları geçtiğimiz ay başladı. İçerisinde aile hekimliğinin de yer aldığı sağlık kompleksi toplamda 7 bin metrekare inşaat alanından oluşacak ve 3 katlı inşa edilecek. Muzaffer Bıyık ayrıca Bayramoğlu’na bir sosyal tesis kazandırarak Balyanoz Cafe’yi uygun fiyatları işle vatandaşların hizmetine sundu.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI TAMAMLANACAK

Emek Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde yapımına başlanan ancak temel safhasındayken yüklenici firmanın iflas etmesi sonucu yarım kalan Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, geçtiğimiz yıl yeniden ihaleye çıkmış ve yer teslimi yapılmıştı. Çalışmaların devam ettiği emniyet binasını en kısa zamanda hizmete girecek.

TRAFİK YÜKÜ AZALACAK

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Adnan Menderes Kültür Merkezi önünden Cengiz Topel Caddesine bağlanacak kavşak çalışmalarını ile Gebze’den Darıca’ya yeni bir giriş kazandırılacak. Gebze ile Darıca arasında yeni bir giriş çıkış noktası oluşturularak Battalgazi Caddesi ve İstasyon Caddesi’nin trafik yükü hafifletilmiş olacak.

KAZIM KARABEKİR’E HALK SAĞLIĞI VE KÜLTÜR MERKEZİ

Darıca Belediyesinin hayırsever iş adamı Rüstem Metin Yurttaş’ın katkılarıyla Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaptıracağı Halk Sağlığı ve Kültür Merkezi için protokol imzalandı. Bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Halk Sağlığı ve Kültür Merkezi binası 3 kattan oluşacak. Projenin zemin katı Sağlık Bakanlığı'na bağlı Halk Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek. 1. ve 2. Katları ise Darıca Belediyesi Kültür Merkezi olarak hizmet verecek.

NENEHATUN’A MODERN SPOR KOMPLEKSİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla ilçede fitness ve dövüş sporlarıyla ilgilenen gençlere yönelik yeni bir spor kompleksi hayata geçirildi. Yaklaşık 600 metrekare alanda inşa edilen spor salonunda Darıcalılar, karate, ‘muay thai’ ve boks gibi sporların yanı sıra, fitness sporları da yapabilecek. Alt katı spor salonu ve üst katında da sauna ve buhar odasıyla birlikte yüzme havuzu bir arada faaliyet gösterecek. Spor salonunda çalışmalar biterken sauna ve buhar odasının da kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

30 BİN NÜFUSLU MAHALLEYE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Osmangazi Mahallesi Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun Mahalle Konağı'nda hizmet verecek olan Osmangazi Aile Sağlığı Merkezi imece usulü ile tamamlandı. 30 bin nüfusa ulaşan mahalleye yapılan sağlık ocağı ile mahallelilerin hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Birçok sağlık işleminin yürütüldüğü Osmangazi Aile Sağlığı Merkezi’nin üst katında da mahalle konağı bulunuyor.

70 MİLYONLUK DEV ALTYAPI YATIRIMI

Osmangazi Mahallesi’nde devam eden bir diğer çalışma ise 70 milyonluk altyapı çalışmaları. Çalışmalar kapsamında 15 bin metreküp kapasiteli içme suyu deposu, 1 adet içme suyu terfi merkezi, 19 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı ve dere ıslahı, 27 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı, 11 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı olmak üzere toplam 57 kilometre uzunluğunda altyapı hattı yapılacak.

SIRSAÖĞÜTLER’DE SPORA VE SPORCUYA YATIRIM

Spora ve sporcuya yatırımların devam ettiği Darıca’da, Sırasöğütler Mahallesi’nde Kapalı Spor Salonu hayata geçirildi. Amatör sporların yapılabileceği şekilde inşa edilen kapalı spor salonunda voleybol, basketbol, güreş, karate, boks, jimnastik, step ve aerobik gibi sporlar yapılıyor. Bin 800 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ile ilçedeki spor tesisi ihtiyacı önemli ölçüde karşılanıyor.

MERKEZ MAHALLELERE YARAŞIR PROJELER

Darıca’nın merkez mahalleleri sayılan Bağlarbaşı, Cami, Yalı, Yeni ve Zincirlikuyu Mahallelerinde ise birçok proje hayata geçti ve geçmeye devam ediyor. Merkez mahallelerde çöpler yeraltına indirildi, kapalı Pazar inşaatı ise devam ediyor. Darıcalı gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için sanata da önem veren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İskoliye Sanat Akademisi’ni de hayata geçirdi.

MİLLET BAHÇESİ FİLM SETİNİ ANDIRIYOR

Tüm Türkiye’den ziyaretçi akınına uğrayan Darıca Millet Bahçesi ise görmeye değer. Hobbit evleri ile tam bir film setini andıran Millet Bahçesi, hem sosyal tesis açısından hem de yeşil alan açısından oldukça zengin. İlçede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yürüttüğü Gebze-Darıca Metro Hattı çalışmaları ise tüm hızı ile devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muzaffer, Bıyık, ile, her, mahalle, kazanıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı