Haber Detayı
24 Ocak 2015 - Cumartesi 13:04
 
Osmanyılmaz Projesi için kamulaştırma
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi encümen toplantısında mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait işyerlerinin satış ve kiralama ihaleleri yapıldı.
Gebze Haberi
Osmanyılmaz Projesi için kamulaştırma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantısı, Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın başkanlığı nda yapıldı. Encüme nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait işyerlerinin satış ve kiralama ihaleleri yapıldı. Encüme nde satış ve kiralama ihalelerinin yanı sıra 111 adet idari para cezası kesilmesi ve kamulaştırma kararları alındı.

SATIŞ VE KİRALAMA İHALELERİ

İzmit Kemalpaşa 256 ada 56 parselde bulunan 12 No'lu zemin kat işyeri 132 bin 500 TL'ye Meryem Hacıeyüpoğlu'na satıldı. Doğu Kışla Gençlik Parkı' nda bulunan 26 No'lu kafeteryaKubilay Kara'ya 3 yıl süreliğine 7 bin TL'ye kiralandı. Derince 60 Evler sahili nde bulunan 27 adet sandal çekek yeri Selahattin Gülez' e yıllık 4 bin 95 TL+KDV'ye kiralandı.

İDARİ PARA CEZALARI VE KAMULAŞTIRMA KARARLARI

Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı'nın teklifi ile 1608 sayılı kanunun 1. maddesinin ihaleli gerekçesiyle 64 adet idari para cezası kesilmesine, yine aynı daire başkanlığı teklifi ile 1608 sayılı kanunun 1. maddesinin ihaleli gerekçesiyle şikayet dilekçesi bulunan 47 adet idari para cezası kesilmesine karar verildi. Çayırköy-Deretepe Kent sel Gelişim Projesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Mezarlığı Projesi kapsamı nda kalan parseller ve üzerindeki binalar için kamulaştırma kararı alındı. Karamür sel Okul Projesi' nde kalan parseller ve Gebze, Osman Yılmaz Mahallesi'ndeki Otopark Alanı Projesi kapsamı ndakalan 290 ada 55 No'lu par sel üzerindeki binaların kamulaştırılmasına karar verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir, Belediyesi, encümen, toplantısında, mülkiyeti, Büyükşehir,
Yorumlar
Haber Yazılımı