İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Milletvekilliği hazırlığı yapan bölgemizdeki isimler
Milletvekilliği hazırlığı yapan bölgemizdeki isimler
Hamile olduğunu öğrendi, 1 saat sonra anne oldu
Hamile olduğunu öğrendi, 1 saat sonra anne oldu
Haber Detayı
09 Ocak 2015 - Cuma 13:31
 
Şehit Ailelerini Sevindirelim
Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Selim Bilgin Kocaeli Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı Şehit ve Gazi işlem Subayı Personel Albay Ercan BİCANŞEN Gebze SHM Müdürü Bilge Hanım şehit yakınları ve gazilerimizin her daim yanlarında olduklarını göstermek için İl Müdürlüğümüz adına koordineli bir şekilde yürüttükleri ziyaretlerde bu hafta 1995 yılında iç güvenlik çatışması sonucu şehit düşen Piyade Çavuş Nihat KARADAŞ’ın ve 2002 yılında askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen Piyade Er Mehmet KOCABAY’ın Dilovası’nda ikamet etmekte olan ailelerine konuk oldular.
Darıca Haberi
Şehit Ailelerini Sevindirelim

Ziyaretlerde Vatan ve millet uğruna, dini, imanı ve namusu uğruna can vermiş on binlerce Mehmetçiği Anasından, “Ya şehit ol, ya gazi” öğüdünü alarak vatanı korumaya giden, kahraman askerlerimizi ki; “Yastığımız mezar taşı, Yorganımız kar olsun. Biz bu yoldan dönersek, Namus bize ar olsun!” diyerek; bile bile ölüme yürüyen kefensiz kahramanları anıp şehit aileleri ve gazilerimizin sorunları dinlenip; iyileştirme yapılan hakları konusunda görevliler tarafından kendilerine bilgilendirmeler yapıldı. Ziyaretten duydukları memnuniyet simalarından okunan Şehit ve Gazi yakınlarımız bu çeşit faydalı hizmetlerin artarak devam etmesi gerektiğini yetkililere vurguladılar. Daha sonra askerlerimiz için Dilovası şehitliğinde bizzat mezarlarının başında kuranı kerim okutup Dilovası şehitliğini de ziyaret eden misafirler hediyelerini şehit ailelerine sunduktan sonra karşılıklı temenniler ile ziyareti sonlandırdılar.

IMG_2140.JPG görüntüleniyor

ÇAYIROVA'YA DA GİTTİLER

ASP İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Selim Bilgin Kocaeli Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı Şehit ve Gazi işlem Subayı Personel Albay Ercan BİCANŞEN Çayırova İlçe Müftüsü İbrahim KADIOĞLU Gebze SHM Müdür Vekili ve Gebze SHM den görevli bir personel ile 03/12/2014 tarihinde Çayırova’da ikamet etmekte olan Gazi Celal GÜREL’e ve 2008 yılında karakol baskını sırasında şehit düşen Piyade Çavuş İlhan KÜÇÜKSOLAK’ın Çayırova da ikamet etmekte olan Anne ve Babasına; İl Müdürlüğü adına ziyarette bulundular. Ziyaretlerde Şehitlerimize Allahtan Rahmet, Gazilerimize de sabır sağlık hayırlı uzun ömürler temennilerinde bulunulduktan sonra şehit aileleri ve gazilerimizin sorunları dinlenip; iyileştirme yapılan hakları konusunda görevliler tarafından kendilerine bilgilendirmeler yapıldı. Ziyaretten duydukları memnuniyet simalarından okunan Şehit ve Gazi yakınlarımız bu çeşit faydalı hizmetlerin artarak devam etmesi gerektiğini yetkililere vurguladılar. Ziyaretçiler daha sonra ailelere çeşitli hediyeler takdim ettikten ve ailelerle karşılıklı temennileştikten sonra Çayırova İlçe Müftülüğü Görevlisi tarafından okunan Kuranı Kerimin ardından ziyareti sonlandırdılar.

IMG_2151.JPG görüntüleniyor

DARICA'YI UNUTMADILAR

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazi İşlemleri Birimi Sorumlusu Selim Bilgin Kocaeli Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı Şehit ve Gazi işlem Subayı Personel Albay Ercan BİCANŞEN Darıca İlçe Müftüsü Muharrem BİLGİÇ Gebze SHM Müdür Vekili ve Gebze SHM den görevli bir personel 05/12/2014 tarihinde İlimizin şirin ilçesi Darıca’da ikamet etmekte olan 1997 yılında iç güvenlik çatışması sonucu yaralanan İstihkam Başçavuş İzzeddin CEZLAN’a ve 1993 yılında iç güvenlik çatışması sonucu şehit düşen Jandarma Er Hasan Hüseyin GÜNAY’ın ailesine İl Müdürlüğü adına ziyarette bulundular. Aziz şehitlerimizin ve vatan coğrafyamızın savunulması için vucudunu siper eden kahraman gazilerimizin hatıralarının yaşatılması, şehit yakınları ile gazilerin her türlü mağduriyet ve mahrumiyetten korunması amacıyla şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak adına ve şehit aileleri ve gazilerimize tanınan (Mevzuat ve Sosyal Haklar, Ücretsiz Seyahat Kartı Uygulamaları, İstihdam İşleri, Faizsiz konut kredisi vb.) hak ve muafiyetler konusunda, Şehit Yakını, Gazi ve Gazi yakınlarımızın bilgilendirilmesi hususunda ailelere bilgi paylaşımında bulundular. Ziyaret Darıca İlçe Müftülüğü Görevlisi Süleyman Sefer BAŞKAN’ın  Vatan savunması için askere giden, savaşan, mücâdele eden şehit olan gazi olan bütün Mehmetçikler için okuduğu Kuranı Kerim ve Darıca İlçe Müftüsü Muharrem BİLGİÇ’in yaptığı kısa duanın ardından sonlandırıldı.

IMG_1832.JPG görüntüleniyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Aile, Sosyal, Politikalar, İl, Müdürlüğü, Şehit, Yakınları, Gazi, İşlem
Yorumlar
Haber Yazılımı