Haber Detayı
05 Ocak 2015 - Pazartesi 13:05
 
SIRA ONLARIN
Çayırova Belediyesi tarafından ilk ve orta dereceli okullar için düzenlenen tiyatro etkinliklerinde sıra anasınıfı öğrencilerine geldi.
Çayırova Haberi
SIRA ONLARIN

“Bütün Çocuklar Tiyatroya” projesi kapsamında ilçedeki ilk ve orta dereceli tüm okullardaki öğrencileri eğiten ve eğlendiren tiyatrolarla buluşturan Çayırova Belediyesi, bu kez anasınıfı öğrencilerini kültür salonunda tiyatro izleme imkanı sundu. “Bütün Çocuklar Tiyatroya” projesi kapsamında başlatılan program okul öncesi öğrencilerinin katılımı ile devam ediyor. Daha önce 2.200 1. sınıf, 1.700 2. sınıf öğrencisinin tiyatro izleme şansı bulduğu proje tüm hızıyla devam ediyor. Çayırova Belediyesi ilk etapta ilk ve ortaokul, daha sonra ilçedeki tüm lise öğrencilerini tiyatroyla buluşturmayı hedefliyor. Eğiten ve öğreten içeriği ile çocuklara birçok konuda eğlenceli tiyatrolar sunan belediye, bunun yanı sıra öğrencilerin tiyatro etkinlikleri ulaşımını da sağlıyor. Sorumlu öğretmenler eşliğinde öğrencileri okullarından alarak, tiyatro sonunda tekrar okullarına bırakan belediye, tiyatroları aralıksız olarak sürdürmeyi hedefliyor.

Konu ile ilgili görüşlerini aktaran Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Altyapı ve üstyapı gibi hizmetlerimizin yanı sıra tiyatro gibi sosyal, kültürel etkinliklere de yer vermeye özen gösteriyoruz. İlçemizdeki çocuklarımızın eğlenceli eğitim imkanı sunan tiyatrolarla buluşması bizim için önemli bir konudur. Bu çerçevede Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak tiyatro etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

tiyatro (1).JPG görüntüleniyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Belediyesi, tarafından, ilk, orta, dereceli, okullar, için, düzenlenen
Yorumlar
Haber Yazılımı