Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 12:41
 
SOYAK HÜSEYİN DENİZ’İ BOMBALADI
Spor Haberi
SOYAK HÜSEYİN DENİZ’İ BOMBALADI

Gebzespor Teknik Direktörü Tuncay Soyak görevinden istifa etti. Dün gece geç saatlerde Gebzespor Kulüp Başkanı Hüseyin Deniz ile yaptığı görüşmede ipleri koparan Soyak, gazetemize gündemi değiştirecek bomba açıklamalarda bulundu.

KARAKTERLERİMİZ UYUŞMADI

Başkan Hüseyin Deniz ile ilk sıkıntılarının kampta başladığını söyleyen Soyak, Arnavutköy Belediyespor ile oynanan hazırlık maçında oğlu Denizhan Deniz’i oynatmadığı için Hüseyin Deniz’in kendisine cephe aldığını söyledi. Hüseyin Deniz ile karakter yapısının uyuşmadığını söyleyen Soyak, kendisine, yardımcılarına, futbolcularına ve kulüp personeline verdiği hiçbir sözü tutmadığını söyledi.

TAKIMIN 2 MİLYON 500 BİN TL’YE KURULDUĞU YALAN

Soyak, “Hüseyin Deniz takımı 2 Milyon 500 Bin TL’ye kurduğunu sağda solda söylüyor. Bu bir yalan. Oyuncular ile anlaştığı toplam rakam 800 Bin TL. Bu zamana kadar cebinden delikli bir kuruş harcamadı. Hüseyin Deniz, 100 Bin TL yönetici Yaşar Kabataş’tan, 150 Bin TL Gebze Belediyesi’nden ve 50 Bin TL de yönetim kurulu üyelerinden topladı. 200 Bin TL futbolculara peşinat, 60 Bin TL lisans ve 50 Bin TL de kamp parası ödedi. Bana vaad ettiği peşinatın çok küçük bir miktarını ödedi. 3 aydır maaş almıyoruz” dedi.

TAKIMI HÜSEYİN DENİZ VE OĞLU DENİZHAN KURDU

Takımı Hüseyin Deniz ve oğlu Denizhan Deniz’in kurduğunu söyleyen Tuncay Soyak, sitem dolu sözler sarf etti. Soyak, “Sadece Serhat Enes Çalışan’ı ben aldım. Diğer tüm transferleri kendisi ve oğlu Denizhan yaptı. Bana hiçbir şey sormadan takım kurdu. Denizhan için bir camiayı yok sayamam. Burası Gebzespor”dedi.

BAĞCILAR MAÇININ KATİLİ HÜSEYİN DENİZ’DİR

Kaleci transferi yapılmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Soyak, “Bağcılarspor maçının katili de Hüseyin Deniz’dir. Osman Şimşek’in ardından yeterli düzeyde ikinci bir kalecimiz olmadığını ön gördüğüm için Pendikspor’un kalecisi Gebze’ye getirerek anlaşma sağladım. Fakat Hüseyin Deniz bu oyuncunun 100 Bin TL peşinat istediğini söyleyerek bu transferi yapmadı. Bu doğru değil, asla ve asla 100 Bin TL gibi bir rakam istemedi. Gurbetçi futbolcu Mehmet Bayraklı’yla da 100 Bin TL’ye anlaştığını söylemiş. Bu da yalan. Mehmet, 32 Bin 500 TL’lik senet aldı. Senet günü geldiğinden, ödeme yapmayacağı için çocuğu yetersiz diyerek Yalova Kadıköy maçı öncesinden takımdan gönderdi. O çocuğun gözyaşları hepimizin gözlerinin önünde…”dedi.

TESİSE GELMEMESİNİ ŞART KOŞTUM

Yalova Kadıköyspor maçının hemen ardından Hüseyin Deniz’in bazı isteklerinden dolayı istifa etmiştim. O gece eşyalarımı toplarken, 14 tane yönetici odama gelerek benimle konuşarak ikna ettiler. O gün kendilerine Gebzespor’un menfaatleri için bazı şartlar sundum. Çalışan emektar personellerimizin maaşları ve futbolcularımıza vaad edilen peşinatların ödenmesi, prim-ceza sisteminin belli olması, takımın her maçta kampa alınmasını ve Hüseyin Deniz’in tesislere gelmemesini istedim. Sabah 9’da gelip gece 12’ye kadar tesiste vakit geçirerek futbolculara bağırıp çağırarak takımın huzurunu kaçıran Hüseyin Deniz’in tesislere gelmesini istemedim. Yöneticilerimiz bu şartları kabul ettikleri için göreve devam ettim.

DENİZHAN YÜZÜNDEN SAĞ KANADA TRANSFER YAPMADI

Denizhan Deniz’in takımda rahat forma şansı bulması adına sağ kanada transfer yapmadığını söyleyen Soyak, “Hüseyin Deniz, oğlu Denizhan Deniz sağ kanatta oynuyor diye bana o mevkiye transfer yaptırmadı. Göreceksiniz şimdi de Yılmaz Ersoy’u kadro dışı bırakacaklar Denizhan oynasın diye. Takımımın alın teri asla bir oyuncudan daha önemli olamaz. Ben Gebzespor’u temsil ediyorum, kimsenin hakkını yiyemem. Hak eden formayı giyer, hak etmeyen kenarda oturur bekler. Allah’a şükürler olsun çiğ süt emmedik” dedi.

GEBZESPOR’U HÜSEYİN DENİZ’DEN KURTARSINLAR

Hüseyin Deniz aleyhinde sert mesajlar veren Soyak, “Ben buradan Gebze kamuoyuna ve Gebzespor’un yöneticilerine sesleniyorum. Gebze’yi ve Gebzespor’u Hüseyin Deniz’den kurtarsınlar. Verdiği sözlerin hiçbirini tutmayan birini derhal uzaklaştırsınlar bu kentten. Bu Gebzespor’un menfaatine olacaktır. Aksi taktirde Gebzespor dönüşü olmaz bir karanlığa gider”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOYAK, HÜSEYİN, DENİZ’İ, BOMBALADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı