Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 11:08
 
Şükür, kitabının tanıtım toplantısını erteledi!
“ÇAYIROVA TEKNİK BAHÇIVANLIK OKULU” KİTABININ TANITIM TOPLANTISI ERTELENDİ
Kültür-Sanat Haberi
Şükür, kitabının tanıtım toplantısını erteledi!

Tarihçi Rıdvan Şükür’ün yeni çıkan kitabı “Çayırova Teknik Bahçıvanlık Okulu” için Çayırova ve Gebze’de yapılması planlanan kitap tanıtım etkinlikleri Gebze kaymakamlığının alınan korana tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendi.

Çayırova Kitabı isminden de anlaşılacağı gibi o okul arazisinde yapılan çalışmaları ve yaşananları anlatmaktadır. Toplum sağlığı için alınan tedbirlere uyduklarını ve saygıyla karşıladıklarını söyleyen tarihçi Şükür, ileri bir tarihte çalışmasını tanıtmak için hazırlanan toplantıları yapacaklarını belirtti. Tanıtımı yapılacak kitap Çalışması her biri belge niteliğinde yüzlerce fotoğrafla desteklenmiş durumda, ayrıca okulun tarihçesini ele alıp, dönemi içerisinde burada yaşananları değerlendirerek, unutulan tarihine dikkat çekip, hatırlatmayı hedeflemektedir.

Kitabın yazarı Rıdvan Şükür, 4027 dönüm arazi üzerinde kurulmuş Çayırova Teknik Bahçıvanlık Okulunun, ülkemizde tarım eğitiminde önemli görevler üstlenmiş, yüzlerce teknik bahçıvan yetiştiren, tarihi geçmişi ve birikimi ile ciddi bir eğitim kurumu olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şükür,, kitabının, tanıtım, toplantısını, erteledi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı