Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 11:40
 
Takım doktorlarına danışın!
TFF’DEN FUTBOLCULARA MESAJ:
Spor Haberi
Takım doktorlarına danışın!

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), Dünyada ve ülkemizde yaygınlığı artan ve ciddi bir toplum sağlığı sorunu halini alan Covid-19 hastalığı hakkında yaşanan gelişmeler doğrultusunda, futbol ailesine mesaj gönderdi. TFF’den yapılan açıklama şu şekilde oluştu: Federasyonumuzun sağlık ekipleri eğitimlerine katılarak "Takım Doktoru" belgesini almış olan takım doktorlarının önerileri esastır. Herhangi bir hastalık belirtisinin ortaya çıkması halinde takım doktoruna danışılmalıdır. 

TAKIM DOKTORUNA ULAŞAMAYANLAR…

Takım doktoruna ulaşma imkânı olmayan hallerde başvurulan hekimin önerisi doğrultusunda bir sağlık kurumuna başvurmak esastır.  Ülkemizde tüm hekimler ve sağlık kuruluşları Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli güncellenen tanı ve hastalığa yaklaşım algoritmalarını (vakaya yaklaşım iş akışı rehberlerini) izlemekte, en son öneriler çerçevesinde gerekli test, tetkik ve incelemeleri yapmakta ve vakalara uygun tedavileri düzenlemektedirler. 

TAKIM DOKTORLARI HAZIRLIKLI OLMALI

Olası Covid-19 hastaları ile kesin Covid-19 tanısı konmuş hastaların takip ve tedavileri kişinin mevcut tablosuna uygun biçimde, evde veya sağlık kurumunda, en son bilimsel gerçeklere uygun biçimde yapılmaktadır.  Tüm takım doktorlarımız Sağlık Bakanlığınca sürekli olarak güncellenen en son yaklaşım algoritmalarını izlemeli ve futbol ailemizin tüm paydaşlarının ve yakın sosyal çevrelerinin en güncel bilimsel yaklaşımla tanı ve tedavilerini yapmak üzere hazırlıklı olmalıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Takım, doktorlarına, danışın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı