Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 14:58
 
Türkiye’de ilk ‘Anne Kütüphane!’ Dilovası’nda
Dilovası Nene Hatun Anaokulu ve Kocaeli Okuma Sanatı Kulübünün ortaklaşa yaptıkları Türkiye'nin ilk ‘Anne Kütüphanesi’ projesi hayata geçti.
Dilovası Haberi
Türkiye’de ilk ‘Anne Kütüphane!’ Dilovası’nda

Türkiye'de bir ilk olarak açılan "Anne Kütüphanesi" Dilovası Nene Hatun Anaokulu'nda bugün gerçekleşen açılış programı ile açıldı. Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'in de katıldığı açılış törenine Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İlçe Nüfus Müdürü Hasan İstif, Kocaeli Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, Okul Müdürü İsmail Güney ve projenin sponsoru olan İnşaat Mühendisi Şennur Zengin katıldı.

ANNELER HEM OKUYACAK HEM EĞİTİLECEK

Dilovası Nene Hatun Anaokulu'nun bir bölümünde açılan Anne Kütüphanesi projesi kapsamında oluşturulan kütüphane de okulda eğitim gören çocukların anneleri bu kütüphaneden faydalanacaklar. Okula gelen anneler burada okudukları kitapları sosyologlar ve psikologlar eşliğinde fikir alışverişinde bulunarak bir nevi eğitimden geçecekler. Ayrıca proje kapsamında yine her anneye kitap hediye edilecek.

VEFAT EDEN BABASINA ANLAMLI HEDİYE 

Projenin hayata geçmesine öncülük eden Kocaeli Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, Kocaeli'de ticaret yapan İnşaat Mühendisi Şennur Zengin ile projeyi paylaşmasının ardından projenin tüm maliyetini üstlenen İş kadını Şennur Zengin, babalar günü nedeniyle geçtiğimiz yıl vefat eden babası Hacı Mustafa Gümüş'e hediye ederken, açılan sınıfa da Mustafa Gümüş Anne Kütüphanesi adı verildi.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Nene Hatun Anaokulu'nda çılan Anne Kütüphanesinin açılışında konuşan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Tüm yaşantım boyunca her zaman önceliğim eğitim olmuştur. Eğitime yapılan her yatırıma sonuna kadar sahip çıkmışımdır. Eğitimli bir toplum eğitimli bir ülke yarınları daha güzel olacak bir ülke olacaktır. Bizde yarınların daha güzel bir ülkesi ümidiyle her zaman eğitime yatırım yapmaya devam edeceğiz. Eğitime destek olmak isteyen hayırseverlerimize destek olmak ve sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Burada çok güzel bir projeyi hayata geçiren başta Kocaeli Okuma Sanatı Derneği Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ve yönetimi olmak üzere İnşaat Mühendisi Şennur Zengin'e de katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Umarım açılacak olan kütüphanemizle birlikte annelerimizde okudukları kitaplarla hayata daha güzel bakacaklardır” dedi.

BAŞKAN ŞAYİR'DEN TEŞEKKÜR PLAKETİ

Başkan Şayir, konuşmasının ardından ‘Hacı Mustafa Gümüş Anne Kütüphanesi’nin kurulmasına destek veren İnşaat Mühendisi Şennur Zengin'e teşekkür plaketi takdim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay'da projenin hayata geçmesine katkı sunan Kocaeli Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ve projenin sponsoru Şennur Zengin'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’de, ilk, ‘Anne, Kütüphane!’, Dilovası’nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı