TÜVTÜRK Gebze’de hijyen skandalı
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 21:43
 
TÜVTÜRK Gebze’de hijyen skandalı
Gebze Haberi
TÜVTÜRK Gebze’de hijyen skandalı

TÜVTÜRK Gebze Tesisleri ve Araç Muayene İstasyonu’nda bulunan el dezenfektanının çöp kovalarının arasına konulması ve ilan panosunda ölü sineklerin bulunması, vatandaşların tepkisine neden oldu.

1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte açılan işletmelerde yeni korana virüse karşı bir takım kurallar getirilmişti. Kurallar neticesinde her işletme el dezenfektanı bulundurmak, gelen müşterilerin ateşlerini ölçmek zorundaydı. Normalleşmenin başlaması ile birlikte araç muayene istasyonu olan TÜVTÜRK’ler de iş başı yapmıştı. TÜVTÜRK, Gebze İnönü Mahallesi 1968 Sokak’ta bulunan istasyonunda işletmelerde alınan kurallara uyarak el dezenfektanı koydu.

ÖLÜ SİNEKLER VARDI

Ancak TÜVTÜRK Gebze el dezenfektanını öyle bir yere koydu ki vatandaşlar ‘pes artık’ dedi. Aracını muayeneye götüren Gebzeliler ellerini dezenfekte etmek isteyince şok oldu. Dezenfektan aletinin iki çöp kovasının arasında konulduğunu gören vatandaşlar ne bu manzaraya anlam verebildi ne de ellerini dezenfekte edebildi. TÜVTÜRK Gebze’deki hijyen sorunu bununla da sınırlı değildi. Alanda korona virüs tedbirlerine karşı alınacak önlemlerin asılı bulunduğu panoda ölü sineklerin bulunması vatandaşları çileden çıkardı.

HİJYENİK DEĞİLDİ

Korona virüs vakalarının yükseldiği bugünlerde TÜVTÜRK Gebze’de hijyen problemine tepki gösteren Gebzeli vatandaşlar, “TÜVTÜRK Gebze’de 174,64 lira ile 462,56 lira arasında olan muayene ücretleri yetmezmiş gibi bir de korona virüsün yükseldiği bugünlerde hiç de hijyenik olmayan koşullarda araçlarımızı muayene ettiriyoruz. Ellerimizi dezenfekte etmek istediğimiz büyük bir şokla karşılaştık. İki çöp kovası arasında konulan dezenfektan aleti hiç de hijyenik değildi. Üstelik istasyonda bulunan korona virüs tedbirlerine karşı alınacak önlemlerin asılı bulunduğu panoda ölü sinekler bulunuyordu. Yetkilileri en kısa zamanda gereğini yapmaları için göreve davet ediyor, bu tür işletmelerin de sık sık denetlenmesini rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜVTÜRK, Gebze’de, hijyen, skandalı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı