Haber Detayı
25 Ekim 2017 - Çarşamba 13:22
 
Ülkeyi yönetmiyorlar, ele geçiriyorlar
GEBZE CHP İLE BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTISINDA AK PARTİ’Yİ VE CUMHURBAŞKANINI ELEŞTİRDİ
Gebze Haberi
Ülkeyi yönetmiyorlar, ele geçiriyorlar

Gebze Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı Antik Cafe & Restaurant’ta bölge basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantı da konuşan CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun Türkiye’nin iyi yönetilmediğini söyledi.

Gebze Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı Antik Cafe & Restaurant’ta bölge basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısına Gebze CHP İlçe Başkanı Recep Dursun, Gebze Belediye Meclis Üyeleri  Dilek Tan, Salih Işık,  Eşref Emin Güzey,  Serkan Davutoğlu, CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Ülker Yiğit, parti yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ayrıca toplantıda Osmaniye ve Tarsus Gazeteciler Derneği yöneticileri yer aldı.

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ifade etti. Özellikle eğitim konusunda yap-boz bir anlayışla ülkenin idare edildiği hukukun ayaklar altında olduğunu altını çizdi. Belediye Başkanlarının istifaları ile ilgili de eleştiriler yapan Dursun, “Seçimle gelen insanların seçimle gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Ülke faşizme doğru gidiyor. Diktatörlük anlayışı ile ülkeyi yönetiyorlar. Bir tek kişinin yönetimi ile kabul edilebilirlilik bir yönetim şekli olamaz. Bütün hizmetler taşeronlar ve müteahhitlerle yürüyor. Bütün kaynaklar kendi yandaşlarına aktarılmaktadır. Bu nedenle belediyeler borç batağındadır.” Dedi.

YAVUZ SELİM VE HÜRRİYET MAHALLERİ MAĞDUR

Yavuz Selim ve Hürriyet Mahalleri ile ilgili sorunları da dile getiren Dursun, Yaşadığımız kent içinde belediyelerin aldığı kararlar neticesinde mağdur olan bir halk oluştu. Çok zor şartlar altında yaşamak zorunda kalan bir halk kitlesi var. Vatandaşları yok sayıyorlar. Vatandaşımız yeter dedi. Her seçimde vaat vererek kandırdıkları halka belediye başkanı sürekli değişen cevaplar veriyor. Önce tapuları vermeyiz dediler şimdi veririz diyorlar ama verdikleri de yok. Bu mahallelerde oturan vatandaşlarla ilişkili önerge veriyoruz. Arsa bedelini ödeyenlere bedelsiz arsa bedelini vermeyenler için emlak beyanı karşılığı tapularının verilmesini içeren bir önergeyi hazırladık. Orada yaşayan hiçbir vatandaşımız müşteri değildir. Ben önce bedelsiz temkinli arzu ederdim ama bu sorunu farklı bir seçenekle çözmeye yaklaşan bir anlayış yok. Çözüm noktasında belediye başkanı yitirdiği güveni kazanmak istiyorsa öneriyi kabul etmesi zorunludur.” dedi.

FUAR ALANI YILAN HİKAYESİ

Dursun açıklamalarına toplantının diğer bir gündem maddesi olan fuar alanı ile devam etti. Dursun, “Gündemde fuar alanı ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde farklı ilçe belediye meclisinde farklı oy kullanan meclis üyelerimiz ile ilgili konular konuşuluyor. Kimse bunun içeriğine bakmıyor. Biz fuar alanına karşı olamayız. Rant ve arsa toplanmalarına karşı bir kanaat olduğu kördüğüme dönüşmüş. Konut alanı fuar alanına dönüştürülmüş. Nüfus yoğunluğu azaltılmış. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’nda Engin Taşdemir 5 Binlik planı imzalamış. Ellerinde bir veri yok. Kamuoyunda arsa toplama spekülasyonları olduğu düşüncesi oluşturuldu. Kocaeli’de 5 Binlik olarak geçen kararı biz burada binlik olarak geçirmeseydik şimdi neler yazıp, konuşurdunuz. Ama bunu iyileştirerek hep birlikte karar verdik. Bunun altında herhangi bir şey aranması son derece yanlıştır. Biz fuar alanında atölyeye, depolamaya, üretime karşıydık, bunların düzenlenmesi ve iyileştirilmesi için bekledik. Hatta mecliste 1 ay ertelendi bu kararın neticeye bağlanması için. Biz Gebze’nin menfaatine olan her konuyu olumlu yönde oyladık. Biz iddialar üzerinden değil teknik noktalar açısından değerlendirme yaparak proje hakkında bir karar oluşturuyoruz. Biz rant konusunda bu kadar hassas olan insanları 3.Köprü yapılırken sağdan soldan vatandaşın elinden arsaların alınırken ses çıkarmayanları iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkeyi, yönetmiyorlar,, ele, geçiriyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı