Vali Yavuz’dan GEBKİM MTAL’ye tam not
Haber
23 Ekim 2020 - Cuma 11:07
 
Vali Yavuz’dan GEBKİM MTAL’ye tam not
Eğitim Haberi
Vali Yavuz’dan GEBKİM MTAL’ye tam not

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunurken, GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın Kocaeli’ne kazandırdığı örnek okul Vali Yavuz’dan tam not aldı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de incelemelerde bulundu. Vali Yavuz’a Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ve GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan Çelik eşlik ederken, GEBKİM Vakfı Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Okul Müdürü Hakan Çelik’ten okul ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

UYGULAMA VE PİLOT ÜRETİM TESİSİ’Nİ GEZDİ

Vali Yavuz, ilk olarak GEBKİM Vakfı’nın yaklaşık bin 200 metrekare kapalı alan üzerinde kurduğu Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’ni gezdi. Tesisi çok beğendiğini ifade eden Vali Seddar Yavuz, daha sonra okulun atölye ve laboratuvarlarında öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okullarına olan sevgilerini ve GEBKİM MTAL’li olmaktan dolayı mutluluklarını dile getiren öğrencilere, “Size çok güveniyoruz, geleceğimiz sizin ellerinizde” diyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, GEBKİM MTAL okul binası, sınıfları, İngilizce Sokağı ve yemekhanesini de yakından inceleyerek okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“ÖRNEK OKUL GEBKİM MTAL”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, ziyareti sırasında “Örnek bir okul” olarak nitelendirdiği GEBKİM MTAL’yi eğitime kazandıran GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ise Vali Seddar Yavuz’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek gerek GEBKİM Kimya İhtisas OSB gerekse GEBKİM Vakfı olarak eğitime desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi. Vali Yavuz beraberindekilerle birlikte GEBKİM Vakfı tarafından yaptırılan Anaokulu inşaatında da incelemelerde bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz’dan, GEBKİM, MTAL’ye, tam, not,
Yorumlar
Haber Yazılımı