Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 16:54
 
Whatsapp Artık Bilgisayarda!
Popüler chat uygulaması Whatsapp artık akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarlara da kurulabilecek. Böylelikle bilgisayarlardan telefonlara yazışma olanağı sağlanacak.
- Haberi
Whatsapp Artık Bilgisayarda!

Popüler chat uygulaması Whatsapp artık akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarlara da kurulabilecek.

UYGULAMANIN WEB SİTESİNDEN BİLGİSAYARA KURULMASI GEREKİYOR

Hizmetten iPhone kullanıcıları şimdilik yararlanamıyor. Dünya genelinde en yaygın kullanılan ücretsiz mesajlaşma servisi olan WhatsApp, Google'ın Chrome tarayıcısı üzerinden çalışıyor. Bunun için hazırlanan web uygulamasının https://web.whatsapp.com adresinden bilgisayara kurulması gerekiyor.

EKRANDAKİ QR KODUNUN TELEFONA OKUTULMASI GEREKİYOR

Kurulum sırasında ekrana gelen QR kodunun telefona "okutulması", mobil cihazınızın web uygulamasıyla "eşleşmesini" sağlıyor. İşlem tamamlandıktan sonra kullanıcı sohbetine telefon ya da bilgisayarında devam edebiliyor. Web uygulamasından iPhone kullanıcıları yararlanamayacak WhatsApp'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada, web uygulamasının mobil cihazın "genişletilmesi" olarak tasarlandığı vurgulandı.

İPHONE KULLANICILARI YARARLANAMIYOR

Whatsapp'in web uygulaması şimdilik yalnızca Google Chrome üzerinden çalışırken, iPhone kullanıcılarının hizmetten yararlanamadığı kaydedildi. WhatsApp'in açıklamasında, "Apple platformuna has sınırlandırmaların buna engel olduğu" vurgulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Popüler, chat, uygulaması, Whatsapp, artık, akıllı, telefonların, yanı, sıra, bi
Yorumlar
Haber Yazılımı