‘Yıldırım-4 Munzur Kutu’ operasyonu başlatıldı
Haber
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:09
 
‘Yıldırım-4 Munzur Kutu’ operasyonu başlatıldı
Gündem Haberi
 ‘Yıldırım-4 Munzur Kutu’ operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı'nca, Tunceli´de "Yıldırım-4 Munzur-Kutu" operasyonu başlatıldı. Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden bin 6 personel operasyonda görev alıyor.  Temmuzdan itibaren sırasıyla Cudi, Cilo ve Ağrı Dağı'nda terör örgütüne büyük darbe indirilmişti.

İçişleri Bakanlığı, Tunceli’de 1006 personelin katılımıyla ‘Yıldırım-4 Munzur-Kutu’ operasyonunun başlatıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’nca ‘Yıldırım-4 Munzur-Kutu’ operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Tunceli İl Jandarma Komutanlığı´nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1006 personel (67 operasyonel tim) görev aldı.

8 TERÖRİST ETKİSİZ

Öte yandan, Yıldırım-1 Operasyonu 13 Temmuz’dan itibaren Cudi bölgesi merkez olmak üzere Şırnak kırsalında, Yıldırım-2 Operasyonu 19 Temmuz’dan itibaren Cilo bölgesi merkez olmak üzere Hakkari kırsalında, Yıldırım-3 Operasyonunu ise 26 Temmuz’dan itibaren Ağrı Dağı ve Çemçe-Madur bölgeleri merkez olmak üzere Ağrı-Iğdır-Kars kırsalında devam ettiği belirtildi.

Bakanlık koordinesinde başlatılan Yıldırım operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda, 24 mağara, sığınak ve deponun imha edildiği, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım operasyonlarının, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘Yıldırım-4, Munzur, Kutu’, operasyonu, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı