Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 10:16
 
Yıldırım’dan çok konuşulacak açıklamalar
Gebze Haberi
Yıldırım’dan çok konuşulacak açıklamalar

Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım, Batı Yakası Televizyonunun konuğuydu. Ercan Özan’ın sunduğu Haftaya Bakış programına misafir olan Başkan Yıldırım, yerel ve genel gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken basın sektöründen, salgın sürecine kadar pek çok konuya değindi. Programın bir diğer konuğu ise gazeteci-yazar Levent Altun oldu. 
 
YILDIRIM CANLI YAYINA KONUK OLDU 
Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım, Batı Yakası Televizyonunda her hafta yayınlanan Haftaya Bakış programına konuk oldu. Ercan Özan’ın sunduğu yapımda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Yıldırım, basın sektörü ve koronavirüs sürecine dair görüşlerini paylaştı. Oldukça ilgi gören ve takip edilen programa izleyiciler de sordukları sorularla katılırken genel yayın yönetmenimiz Abbas Sır programa mesaj yoluyla katılarak, duygu ve düşüncelerini ifade etti. 
 
BASIN SEKTÖRÜ DÜŞÜNCEM VARDI 
Programda ilk olarak basın sektörüne giriş sürecini anlatan Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım, uzun süredir basın sektörüne girme konusunda bir düşüncesi olduğunu söyledi. Yıldırım “Bundan üç ay önce Abbas Sır abim tarafından böyle bir teklif aldım, sonra süreç bir anda hızlı gelişti. İçimde böyle bir istek vardı ama kafamda bir zaman yoktu. Abbas abimizin Hedef gazetesine ortak oldum. Ümit Medya adı altında bir araya geldik. Sonra da Kulis gazetesini satın aldım” dedi.
 
 
KISA DEĞİL UZUN VADELİ BAKIYORUM 
Başkan Yıldırım sözlerinin devamında, basın sektörüne uzun vadeli girdiğinin ve kısa vadeli bir şey düşünmediğinin altını çizdi. Yıldırım “Şu an bünyemizde on çalışanımız var. İsteğim uzun soluklu bir iş ortaya çıkarmak. Basının tabi ki sorunları var. Yerel basının desteklenmesi gerekiyor. Gazetecilik bir vebaldir. Gazetecilik farklı bir meslek. Gerçekleri yazmak sorumluluktur. Doğruları yazmazsak vebali büyük olur. Gazeteci kardeşlerimiz her zaman evine gönül rahatlığıyla gitmeli” şeklinde konuştu. 
 
VİRÜS, ALLAHIN VERDİĞİ BİR İMTİHAN  
Koronavirüs salgını sürecinde hükümetin ve sağlık bakanlığının iyi mücadele ettiğini kaydeden Başkan Yıldırım,  “Virüs illeti, Allah’ın verdiği bir imtihan. Dünya bugüne kadar böyle çok salgınla mücadele etti. AK Parti hükümetinde Sağlık Bakanımız süreci en iyi şekilde yönetti. Kendisine teşekkür ediyorum. Esnafımız evine ekmek götürmek durumunda. Uzun zamandır çalışmadılar. Onları da düşünmeliyiz. Kademeli olarak normalleşeceğiz, birlikte esnafıma katkı sunacağız” dedi. 
 
ERDOĞAN VE HÜKÜMET İYİ SİNAV VERDİ 
Sözlerini sürdüren Nihat Yıldırım, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Dünyaya oranla daha az kaybımız var. Demek ki sağlık bakanlığı salgın sürecini iyi idare ediyor. Hükümetimiz ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın salgınla mücadele konusunda iyi mücadele ettiğini düşünüyorum. Şehir Hastaneleri var. Şehir hastaneleri ülkemiz için çok önemli. Çocuklar okula gitmiyor ama evden eğitim alıyor” yorumunu yaptı. 
 
 
MUZAFFER BIYIK’A AYRI PARANTEZ 
Batı Yakası Televizyonunda yayınlanan programda Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a ayrı bir parantez açan Ümit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Yıldırım, “Muzaffer Bıyık başkanımızla özel bir hukukumuz var. Geçmişe dayanan bir iletişimimiz var. Ümit Medyaya ziyarete gelen ilk başkan kendisi oldu. Vatandaşla diyalog kuran, dertlere derman olan ve insanlara dokunan bir yapısı var. İnsana dokunmak önemli. İnsanlara dokunan kişiler benim için her zaman farklıdır” açıklamasını yaptı.
 
 
YILDIRIM’DAN ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ 
Programda önemli açıklamalar yapan Başkan Yıldırım, “Tüm basın camiasının ve vatandaşlarımızın mübarek Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum. Ülkemizin bir an önce virüs illetinden kurtulmasını temenni ediyorum” derken ayrıca programın diğer konuğu gazeteci-yazar Levent Altun’un son kitabı Maymun Tuzağına destek vereceğini söyledi. Yıldırım, Ümit Medya olarak gelecek eğitim-öğretim döneminde üniversite öğrencilerine burs verip eğitime katkı sunacaklarını müjdeledi.
 
Yayını izlemek için şu adresi tıklayabilirsiniz;
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldırım’dan, çok, konuşulacak, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı