Çağlar Akar Gebzespor’daki tatminsizlik?
Yazı Detayı
04 Mart 2016 - Cuma 10:17
 
Gebzespor’daki tatminsizlik?
Çağlar Akar
 
 

Öyle bir başkan düşünün ki, mesaisinin büyük bölümünü takımı için harcayan, maddi ve manevi tüm imkanlarını seferber eden, az ya da çok demeden kombine kart satışı yaparak kulübün kasasına sıcak para akışı sağlayan, tesisleşme adına önemli hamleler yapan ve en önemlisi de kulübünün yarınlarını düşünerek yıllarca sırtlara yük olmuş ağır borçları ilk günkü gibi aynı kararlılıkla teker teker temizleyen ve şeffaflıktan asla ödün vermeyen cefakar bir başkan.

Bahse konu kişi, Gebzespor tarihine adını şimdiden altın harflerle yazdıran Başkan İlker Çakır…

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana uzun vadeli planlamalar yaparak Gebzespor’un yarınlarına ışık tutma adına özverili bir çalışma gerçekleştiren Çakır, hedeflediği ‘’Borçsuz bir Gebzespor’a’ çok yaklaştı.

Kulüpten alacaklı olan isimlere alacaklarının yüzde 30’unu ödeyerek muvafakatname alan Başkan Çakır, alacaklı sayısını 72’den 13’e kadar düşürerek idari anlamda önemli bir başarıya imza attı.

Sportif anlamda ligde zirvenin uzağında kalınsa da idari anlamda oldukça başarılı bir dönem geçiren İlker Başkan, kulübün borçlarını sezon sonuna kadar bitirip gelecek sezonda edinilecek sportif başarıların önünü açması içten bile değil.

Borçsuz bir kulüp ortaya çıkarma adına gerekli çalışmaları sürdüren Başkan Çakır, Gebzespor kulüp tesislerinin ve Alaettin Kurt Stadı’nın yenilenmesi noktasında, Mor Menekşeler’e yakışır 5 yıldızlı bir tesis ve protokol yapımı için harekete geçti.

Tüm bunlara rağmen kamuoyunda halen bir tatminsizlik, havlu atmışlık ve ümitsizlik hakim. Nedir bunun sebebi? Şampiyon olamamak mı?

Her şey bir an önce olsun bitsin anlayışı devam ettiği sürece Gebzespor sportif anlamda yerinde saymaya devam eder.

Gebzespor’u gerçekten seven ve başarılı olmasını isteyenler, asıl şimdi devreye girerek ellerini taşın altına koymalılar.

İdari anlamda attığı önemli adımlarla Gebzespor’un yarınlarına ışık tutan İlker Çakır’a kent büyüklerimizin somut adımlarla destek olma vakti çoktan geldi, hatta geçiyor bile.

Kulübün ‘Dip’i gördüğü dönemde gövdesini değil adeta tüm vücudunu ortaya koyan ve Gebzespor’a kucak açan İlker Çakır’ın hakkı ödenmez.

Gelecek sezon kazanılacağına şahsım olarak fazlasıyla inandığım şampiyonluğun temellerini atan İlker Çakır ve Gebzespor’a kucak açma vakti.

Böyle fedakar bir başkan, böyle özverili bir yönetim kolay kolay gelmez bu camiaya.

Saygılarımla…

 
Etiketler: Gebzespor’daki, tatminsizlik?,
Yorumlar
Haber Yazılımı