Haber Girişi: 06.09.2021 - 15:01, Güncelleme: 06.09.2021 - 15:01

Bayramoğlu’ndaki Ağıl Deresi ıslah ediliyor

 

Bayramoğlu’ndaki Ağıl Deresi ıslah ediliyor

Bayramoğlu’ndaki Ağıl Deresi ıslah ediliyor
Kocaeli genelinde birçok ilçede ıslah ile temizlik çalışmaları gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, Darıca’da yer alan Ağıl deresini ıslah ediyor. Küresel ısınma ile birlikte yer yer sağanak yağışların etkisi ile yüzey sularının aktığı derelerin düzenli akışını sağlamak, insan ve yerleşim alanları için tehdit oluşturmaması için Kocaeli genelinde birçok ilçede ıslah ile temizlik çalışmaları gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Darıca’da yer alan Ağıl deresini ıslah ediyor. Devam eden çalışmalar kapsamında Ağıl Deresinde toplam 295 metre ıslah çalışması gerçekleştirilecek. TEMİZLİK VE ISLAH ÇALIŞMALARI Topoğrafik yapısı nedeniyle Kocaeli genelinde onlarca dere bulunuyor. Sağanak yağışlar veya kaynak suları gibi yüzey sularının aktığı dereler, yerleşim alanlarından geçerek İzmit Körfezi ile Karadeniz’e akıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü de yerleşim alanları içerisinden geçen derelerin tehdit oluşturmaması için bir yandan temizlik çalışmaları yapıyor bir yandan da ıslah çalışmaları gerçekleştiriyor. DÜZENLİ AKIŞI SAĞLANACAK Kurum, 2004 yılından bu yana Kocaeli genelinde onlarca derede 100 km’ye varan ıslah çalışmaları gerçekleştirdi. 2021 yılı yatırım programı kapsamında ıslah çalışmalarını sürdüren İSU, Darıca ilçesinin turizm bölgesi olan Bayramoğlu Mahallesi Bağlar Sokak üzerinde bulunan Ağıl Deresinde ıslah çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yerleşim alanları içinden geçerek Marmara Denizi’ne akan dere, düzenli akışının sağlanması ve bölge için tehdit oluşturmaması için betonarme kesit olarak inşa ediliyor. KİRLİLİK YÜKÜNDEN ARINDIRILIYOR Bayramoğlu Ağıl Deresinin ıslah çalışmaları program çerçevesinde sürüyor. Yol geçişinde kapalı menfez yapılacağı çalışmada, 115 metre menfez ve 180 metre açık kesit olmak üzere toplam 295 metre ıslah çalışması yapılacak. Ayrıca, kirlilik yükünü sıfırlamak için de derenin etrafında kanalizasyon kuşaklama hatları yapılacak. TEHDİT OLUŞTURMAYACAK Önümüzdeki aylarda tamamlanması hedeflenen ıslah çalışmasının tamamlanması ile birlikte Ağıl Deresi; kirlilikten arındırılacak, düzenli akışı sağlanacak ve insan ile çevre sağlığını tehdit oluşturmayacak hale getirilecek. Böylelikle Marmara denizinin korunması da sağlanmış olunacaktır.  
Bayramoğlu’ndaki Ağıl Deresi ıslah ediliyor

Kocaeli genelinde birçok ilçede ıslah ile temizlik çalışmaları gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, Darıca’da yer alan Ağıl deresini ıslah ediyor.

Küresel ısınma ile birlikte yer yer sağanak yağışların etkisi ile yüzey sularının aktığı derelerin düzenli akışını sağlamak, insan ve yerleşim alanları için tehdit oluşturmaması için Kocaeli genelinde birçok ilçede ıslah ile temizlik çalışmaları gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Darıca’da yer alan Ağıl deresini ıslah ediyor. Devam eden çalışmalar kapsamında Ağıl Deresinde toplam 295 metre ıslah çalışması gerçekleştirilecek.

TEMİZLİK VE ISLAH ÇALIŞMALARI

Topoğrafik yapısı nedeniyle Kocaeli genelinde onlarca dere bulunuyor. Sağanak yağışlar veya kaynak suları gibi yüzey sularının aktığı dereler, yerleşim alanlarından geçerek İzmit Körfezi ile Karadeniz’e akıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü de yerleşim alanları içerisinden geçen derelerin tehdit oluşturmaması için bir yandan temizlik çalışmaları yapıyor bir yandan da ıslah çalışmaları gerçekleştiriyor.

DÜZENLİ AKIŞI SAĞLANACAK

Kurum, 2004 yılından bu yana Kocaeli genelinde onlarca derede 100 km’ye varan ıslah çalışmaları gerçekleştirdi. 2021 yılı yatırım programı kapsamında ıslah çalışmalarını sürdüren İSU, Darıca ilçesinin turizm bölgesi olan Bayramoğlu Mahallesi Bağlar Sokak üzerinde bulunan Ağıl Deresinde ıslah çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yerleşim alanları içinden geçerek Marmara Denizi’ne akan dere, düzenli akışının sağlanması ve bölge için tehdit oluşturmaması için betonarme kesit olarak inşa ediliyor.

KİRLİLİK YÜKÜNDEN ARINDIRILIYOR

Bayramoğlu Ağıl Deresinin ıslah çalışmaları program çerçevesinde sürüyor. Yol geçişinde kapalı menfez yapılacağı çalışmada, 115 metre menfez ve 180 metre açık kesit olmak üzere toplam 295 metre ıslah çalışması yapılacak. Ayrıca, kirlilik yükünü sıfırlamak için de derenin etrafında kanalizasyon kuşaklama hatları yapılacak.

TEHDİT OLUŞTURMAYACAK

Önümüzdeki aylarda tamamlanması hedeflenen ıslah çalışmasının tamamlanması ile birlikte Ağıl Deresi; kirlilikten arındırılacak, düzenli akışı sağlanacak ve insan ile çevre sağlığını tehdit oluşturmayacak hale getirilecek. Böylelikle Marmara denizinin korunması da sağlanmış olunacaktır.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.