Gebze Haber Girişi: 27.01.2021 - 16:41, Güncelleme: 27.01.2021 - 16:41

İMES işbirliklerine devam ediyor

 

İMES işbirliklerine devam ediyor

Kocaeli-Gebze VI. (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve SAHA İstanbul arasında işbirlikleri devam ediyor. İşbirlikleri kapsamında SAHA İstanbul, İMES’e online konuk oldu.
Kocaeli-Gebze VI. (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından çevrimiçi düzenlenen Savunma Sanayii Sohbetlerinin konuğu SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş oldu. Toplantıya İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, Başkanvekili Kerim Çolakoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şahin, Enver Kaya Ve Müteşebbis Heyet Üyelerinden Süleyman Akar, Erol Elmas, Hasan İstanbulluoğlu, Ahmet Sözer, Şakir Eriş, Bölge Müdürü Onur Kesici’nin yanı sıra İMES Dilovası OSB işletmecileri katılım sağladı.   İMES YENİLİKÇİ ÇALIŞMALAR İÇİN HAZIR İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan etkinlik öncesinde gerçekleştirdiği açıklamalarda “2021 yılında İMES Dilovası OSB yönetimi olarak işletmelerimize sağladığımız desteği hizmetlerimizle göstermeye devam edeceğiz. İMES Dilovası OSB olarak işletmelerimizin bilgi ve birikimlerine katkı sunabilme arzusuyla, Savunma Sanayii’nde yaşanan gelişmelerin mevcut dönüşümlerinin konuşulması için bu etkinliği düzenledik. Bölgemizde devam eden İMES Kümelenme Programı ile birlikte Savunma Sanayii alanında ihracatın arttırılmasını ve yeni pazarların keşfetmelerini hedeflemekteyiz. Türkiye’nin en büyük savunma sanayii kümelenmesi olan ve bölgemizden de 18 firmanın üyeleri olduğu SAHA İstanbul ile aktif iş birliğimizi sürdürmekteyiz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi etkinliğimize iştirak eden SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş’e teşekkür ediyor ve etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. İLHAMİ KELEŞ SAHA İSTANBUL’U ANLATTI Başkan Tokkan’ın ardından konuşan SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “İlk olarak savunma sanayii çok özel bir sektördür. Bizim için Savunma Sanayii’nin çok daha farklı bir anlamı var ve bu yaşadığımız coğrafyadan kaynaklanıyor. Bölgemizde bir arada kalmak temel bir enstrüman haline gelmiştir. Savunma Sanayii ülkenin birliğini ve bütünlüğünü sağlayacak bir yapı olması hasebiyle farklı bir motivasyon oluşturmaktadır. Dünyanın hiçbir yerinde bizim sanayicimiz kadar milli duygularla üretim faaliyetlerini gerçekleştiren başka bir millet yoktur” açıklamasında bulundu. SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş gerçekleştirdiği sunumunda SAHA İstanbul içerisinde bulunan organizasyonların yapısından millileştirme süreci, yürütülen projeler ve hedeflerine kadar birçok konuya değindi.  İŞBİRLİĞİ İVME KAZANACAK İMES Dilovası OSB’de üretim faaliyetlerini sürdüren Silvan Sanayi AŞ, SAHA İstanbul bünyesindeki SAHA Teknik Alt Komitelerinden Makine ve Diğer İmalat Ekipmanları Vidalı Mil ve Somun Üretimi,  Hassas Kremayer ve Pinyon Dişli Üretimi grubunda yer almaktadır. SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, İMES Dilovası OSB’den sağlanan bu katılımın gelecek dönemde de arttırılacağını söyledi. Etkinlik, açıklamaların ardından soru cevap şeklinde devam etti. Birçok sanayici üretilen vizyoner projeler ve oluşturulan yenilikçi çözümler dolayısıyla teşekkürlerini iletirken yapılan toplantının bölge için büyük önem arz ettiğini de dile getirdi.
Kocaeli-Gebze VI. (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve SAHA İstanbul arasında işbirlikleri devam ediyor. İşbirlikleri kapsamında SAHA İstanbul, İMES’e online konuk oldu.

Kocaeli-Gebze VI. (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından çevrimiçi düzenlenen Savunma Sanayii Sohbetlerinin konuğu SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş oldu. Toplantıya İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, Başkanvekili Kerim Çolakoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şahin, Enver Kaya Ve Müteşebbis Heyet Üyelerinden Süleyman Akar, Erol Elmas, Hasan İstanbulluoğlu, Ahmet Sözer, Şakir Eriş, Bölge Müdürü Onur Kesici’nin yanı sıra İMES Dilovası OSB işletmecileri katılım sağladı. 

 İMES YENİLİKÇİ ÇALIŞMALAR İÇİN HAZIR

İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan etkinlik öncesinde gerçekleştirdiği açıklamalarda “2021 yılında İMES Dilovası OSB yönetimi olarak işletmelerimize sağladığımız desteği hizmetlerimizle göstermeye devam edeceğiz. İMES Dilovası OSB olarak işletmelerimizin bilgi ve birikimlerine katkı sunabilme arzusuyla, Savunma Sanayii’nde yaşanan gelişmelerin mevcut dönüşümlerinin konuşulması için bu etkinliği düzenledik. Bölgemizde devam eden İMES Kümelenme Programı ile birlikte Savunma Sanayii alanında ihracatın arttırılmasını ve yeni pazarların keşfetmelerini hedeflemekteyiz. Türkiye’nin en büyük savunma sanayii kümelenmesi olan ve bölgemizden de 18 firmanın üyeleri olduğu SAHA İstanbul ile aktif iş birliğimizi sürdürmekteyiz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi etkinliğimize iştirak eden SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş’e teşekkür ediyor ve etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

İLHAMİ KELEŞ SAHA İSTANBUL’U ANLATTI

Başkan Tokkan’ın ardından konuşan SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “İlk olarak savunma sanayii çok özel bir sektördür. Bizim için Savunma Sanayii’nin çok daha farklı bir anlamı var ve bu yaşadığımız coğrafyadan kaynaklanıyor. Bölgemizde bir arada kalmak temel bir enstrüman haline gelmiştir. Savunma Sanayii ülkenin birliğini ve bütünlüğünü sağlayacak bir yapı olması hasebiyle farklı bir motivasyon oluşturmaktadır. Dünyanın hiçbir yerinde bizim sanayicimiz kadar milli duygularla üretim faaliyetlerini gerçekleştiren başka bir millet yoktur” açıklamasında bulundu. SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş gerçekleştirdiği sunumunda SAHA İstanbul içerisinde bulunan organizasyonların yapısından millileştirme süreci, yürütülen projeler ve hedeflerine kadar birçok konuya değindi. 

İŞBİRLİĞİ İVME KAZANACAK

İMES Dilovası OSB’de üretim faaliyetlerini sürdüren Silvan Sanayi AŞ, SAHA İstanbul bünyesindeki SAHA Teknik Alt Komitelerinden Makine ve Diğer İmalat Ekipmanları Vidalı Mil ve Somun Üretimi,  Hassas Kremayer ve Pinyon Dişli Üretimi grubunda yer almaktadır. SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, İMES Dilovası OSB’den sağlanan bu katılımın gelecek dönemde de arttırılacağını söyledi. Etkinlik, açıklamaların ardından soru cevap şeklinde devam etti. Birçok sanayici üretilen vizyoner projeler ve oluşturulan yenilikçi çözümler dolayısıyla teşekkürlerini iletirken yapılan toplantının bölge için büyük önem arz ettiğini de dile getirdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.