Haber Girişi: 10.09.2021 - 16:06, Güncelleme: 10.09.2021 - 16:17

Katma değerli ürün üretimi hedefleniyor

 

Katma değerli ürün üretimi hedefleniyor

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ VE GEBZE GÜZELLER OSB ANLAŞTI
Düzce Üniversitesi ile Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi arasında, ‘Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı’ kapsamında tıbbi ve aromatik bitki üretimi çalışmalarını içeren iş birliği sözleşmesi imzalandı. Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ceylan, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Uğur Saray ile Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı katıldı. Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen iş birliği sözleşme töreni öncesinde, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı tarafından Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma süreci konuk heyetle paylaşıldı. Düzce Üniversitesi’nin bölge çiftçileri ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği örnek yerel kalkınma modeli hakkında bilgiler aktaran Doç. Dr. Uğur Hasırcı, tıbbi bitki yetiştiriciliği alanında toprak analizinden, eğitim, dikim ve hasada kadar olan tüm aşamaların Düzce Üniversitesi kontrolünde yapıldığını ifade etti. Ticarileşme, üretim ve markalaşma faaliyetlerinden de söz eden Hasırcı, ilerleyen günlerde iş birliği sözleşmesinin yol haritasının oluşturulacağını dile getirdi. BÖLGESEL KALKINMANIN DESTEKLENMESİ AMAÇLANIYOR      Sunum sonrasında iş birliği sözleşmesi imza törenine geçildi. İş birliği sözleşmesini Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan imzaladı. İş birliği ile tıbbi ve aromatik bitki alanında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor. Projeyle Düzce Üniversitesi’nin ve Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nin bilgi, deneyim ve birikimi ile birçok sektörde kullanılan tıbbi ve aromatik bitkilerden katma değerli ürün üretimi de hedefleniyor.  
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ VE GEBZE GÜZELLER OSB ANLAŞTI

Düzce Üniversitesi ile Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi arasında, ‘Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı’ kapsamında tıbbi ve aromatik bitki üretimi çalışmalarını içeren iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ceylan, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Uğur Saray ile Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı katıldı. Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen iş birliği sözleşme töreni öncesinde, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı tarafından Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma süreci konuk heyetle paylaşıldı. Düzce Üniversitesi’nin bölge çiftçileri ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği örnek yerel kalkınma modeli hakkında bilgiler aktaran Doç. Dr. Uğur Hasırcı, tıbbi bitki yetiştiriciliği alanında toprak analizinden, eğitim, dikim ve hasada kadar olan tüm aşamaların Düzce Üniversitesi kontrolünde yapıldığını ifade etti. Ticarileşme, üretim ve markalaşma faaliyetlerinden de söz eden Hasırcı, ilerleyen günlerde iş birliği sözleşmesinin yol haritasının oluşturulacağını dile getirdi.

BÖLGESEL KALKINMANIN DESTEKLENMESİ AMAÇLANIYOR     

Sunum sonrasında iş birliği sözleşmesi imza törenine geçildi. İş birliği sözleşmesini Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan imzaladı. İş birliği ile tıbbi ve aromatik bitki alanında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor. Projeyle Düzce Üniversitesi’nin ve Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nin bilgi, deneyim ve birikimi ile birçok sektörde kullanılan tıbbi ve aromatik bitkilerden katma değerli ürün üretimi de hedefleniyor.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.