Haber Girişi: 03.09.2021 - 10:40, Güncelleme: 03.09.2021 - 10:40

Soba’dan hızlı ve sorunsuz meclis!

 

Soba’dan hızlı ve sorunsuz meclis!

Gebze Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı kent meydanında bulunan GKM büyük salonda yapıldı.
Gebze Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı kent meydanında bulunan GKM büyük salonda yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün şehir dışı programı nedeniyle katılamadığı eylül ayı meclis toplantısını meclis üyesi Hasan Soba yönetti. Yoklama ve bir önceki aya ait karar özetlerinin oylanarak karara bağlandığı eylül ayı meclis toplantısında, gündemin ilk 6 maddesinde yer alan komisyon raporları yapılan oylamada oy birliğiyle kabul edildi. GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONDA Gebze Belediyesi meclisinin eylül ayı gündeminde yer alan, “Yapı Kayıt Belgesi alan 12 adet parselin satışına ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallelerindeki taşınmazların Belediyemize yapılan müracaata ilişkin 8 adet hak sahiplerine (kullanıcılara) fiili kullanım alanları doğrultusunda 6292 Sayılı Kanunun 8. Maddesince doğrudan satışlarının yapılmasına ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Balçık Mah. sınırları içerisinde GK-2 nolu etaplama bölgesinde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz İstasyon Mah. 1932 ada 5 ve 8 nolu parsellere yönelik onaylanan zemin etüdünün plana işlenmesine ilişkin hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Sultan Orhan (Barış ve Tatlıkuyu) Mahallesi sınırları içerişinde hazırlanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin 17.06.2021 tarih ve 291 sayılı kararı ile onaylanan ve 02.07.2021- 02.08.2021 tarihleri arasında askıya çıkarılan imar planına yasal askı süresi içerisinde yapılan itirazların değerlendirilmesine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Osman Yılmaz Mah. 4994 ada 1, 4997 ada 1 ve 2 nolu parsellerde hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Adem Yavuz Mah. 4017 ada 1, 3804 ada 4,12 ve 3814 ada 14 nolu parsellerde hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi” maddeleri de oy birliğiyle görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Gebze Belediyesi ekim ayı meclisi 5 Ekim Salı günü saat 15:00’te yapılacak.      
Gebze Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı kent meydanında bulunan GKM büyük salonda yapıldı.

Gebze Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı kent meydanında bulunan GKM büyük salonda yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün şehir dışı programı nedeniyle katılamadığı eylül ayı meclis toplantısını meclis üyesi Hasan Soba yönetti. Yoklama ve bir önceki aya ait karar özetlerinin oylanarak karara bağlandığı eylül ayı meclis toplantısında, gündemin ilk 6 maddesinde yer alan komisyon raporları yapılan oylamada oy birliğiyle kabul edildi.

GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONDA

Gebze Belediyesi meclisinin eylül ayı gündeminde yer alan, “Yapı Kayıt Belgesi alan 12 adet parselin satışına ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallelerindeki taşınmazların Belediyemize yapılan müracaata ilişkin 8 adet hak sahiplerine (kullanıcılara) fiili kullanım alanları doğrultusunda 6292 Sayılı Kanunun 8. Maddesince doğrudan satışlarının yapılmasına ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Balçık Mah. sınırları içerisinde GK-2 nolu etaplama bölgesinde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz İstasyon Mah. 1932 ada 5 ve 8 nolu parsellere yönelik onaylanan zemin etüdünün plana işlenmesine ilişkin hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Sultan Orhan (Barış ve Tatlıkuyu) Mahallesi sınırları içerişinde hazırlanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin 17.06.2021 tarih ve 291 sayılı kararı ile onaylanan ve 02.07.2021- 02.08.2021 tarihleri arasında askıya çıkarılan imar planına yasal askı süresi içerisinde yapılan itirazların değerlendirilmesine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Osman Yılmaz Mah. 4994 ada 1, 4997 ada 1 ve 2 nolu parsellerde hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İlçemiz Adem Yavuz Mah. 4017 ada 1, 3804 ada 4,12 ve 3814 ada 14 nolu parsellerde hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi” maddeleri de oy birliğiyle görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Gebze Belediyesi ekim ayı meclisi 5 Ekim Salı günü saat 15:00’te yapılacak.      

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.