Caner Pesen
Köşe Yazarı
Caner Pesen
 

3 Gün süren hizmet sunumu

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, 2 yıllık çalışmalarını, 3 gün süren organizasyonla Gebzelilere anlattı. Öyle basına, partililere değil, olabilecek en geniş anlamda Gebzelilerle buluşup, bizzat kendisi anlattı, hizmetleri ve hedeflerini. Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde ki organizasyon, hizmetlerin anlatımından çok Gebzelilerle buluşma organizasyonu gibi oldu. Pandemi nedeni ile ertelenen, iptal edilen buluşmalar bir nevi telafi edilmiş oldu. 2 saat süren sunumlar öncesinde Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, hazırlanan kokteyl masalarını tek tek gezerek, davetlilerle sohbet etme, hatır sorma, resim çektirme imkanı buldu. Gebze Belediyesi, bir hizmet kurumu ve hizmetleri ile çalışmaları ile ön planda olmalı, belki doğrusu bu, sanırım Zinnur beyin de genel düşüncesi bu yönde.. Fakat, yapılan işin içinde siyaset olduğu için, icraatları vatandaşa anlatmak da, olayın lansman kısmı da önemli. Hatta bazı durumlar da bu önemlilik durumu, hizmetlerin önüne de geçer, yapılan işin reklamını, tanıtımını yapmak belediyecilikte yapılan iş kadar anlam ve önem taşır. Gebze Belediyesi işte bu noktada en çok eleştiriyi alan kurumlardan olmuştur. Bu üç günlük program hizmetlerin anlatımından ziyade, Gebzelilerle buluşma, lansman açısından önemliydi ve son derece başarılı bir şekilde geçti. Yeni Basın Yayın Müdürü Mecit Keskinoğlu ve Basından da sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Ali Arsalan’ın bu organizasyon da ve organizasyonun icraasında önemli katkısı ve başarısı olmuştur. Davet noktasında eksiksiz bir işleyiş oldu, siyasi düşüncelere, renklere, cinsiyetlere bakılmaksızın, Gebze’de ki tüm STK’lara davet iletildi, özel olarak arananlar oldu. Davete katılım gösteren, her kişi ve kurum yine aynı duyarlılıkla ilgi gördü. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’de, genel olarak ‘hizmet adamı’ olarak bilinir ama bu üst üste yapılan programlarda konuşmacı, siyasetçi yanını da ortaya koydu. Sunumları ve anlatımı son derece etkili ve akıcıydı. Önüne metin koymasalar, teknolojiyi kullanma gereği hissetmeseler, Başkan Büyükgöz çok daha etkili anlatım yapabilirdi, zaten belli bir süreden sonra yazılı metinle alakasını kesti, doğaçlama ve doğal anlatımla daha çok iz bıraktı. Yapılan icraatlar noktasında da, Gebze’de kronikleşmiş bir çok sorunu, ‘tere yağından kıl çeker’ gibi, teknokrak kimliği, şehir planlamacısı tecrübesi ile çözmüş olmanın, Gebze’nin önünü açmış olmanın gururuyla sahne aldı Büyükgöz. Ve Gebze’yi dair planlamaları, hedefleri de bir o kadar değerliydi. Gebze Belediyesi’nin ve Başkan Büyükgöz’ün sanırım önümüzde ki süreçte, bu tanıtım ve anlatım konusunda daha aktif olacağını düşünüyoruz.  
Ekleme Tarihi: 22 Ekim 2021 - Cuma

3 Gün süren hizmet sunumu

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, 2 yıllık çalışmalarını, 3 gün süren organizasyonla Gebzelilere anlattı.

Öyle basına, partililere değil, olabilecek en geniş anlamda Gebzelilerle buluşup, bizzat kendisi anlattı, hizmetleri ve hedeflerini.

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde ki organizasyon, hizmetlerin anlatımından çok Gebzelilerle buluşma organizasyonu gibi oldu.

Pandemi nedeni ile ertelenen, iptal edilen buluşmalar bir nevi telafi edilmiş oldu.

2 saat süren sunumlar öncesinde Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, hazırlanan kokteyl masalarını tek tek gezerek, davetlilerle sohbet etme, hatır sorma, resim çektirme imkanı buldu.

Gebze Belediyesi, bir hizmet kurumu ve hizmetleri ile çalışmaları ile ön planda olmalı, belki doğrusu bu, sanırım Zinnur beyin de genel düşüncesi bu yönde..

Fakat, yapılan işin içinde siyaset olduğu için, icraatları vatandaşa anlatmak da, olayın lansman kısmı da önemli.

Hatta bazı durumlar da bu önemlilik durumu, hizmetlerin önüne de geçer, yapılan işin reklamını, tanıtımını yapmak belediyecilikte yapılan iş kadar anlam ve önem taşır.

Gebze Belediyesi işte bu noktada en çok eleştiriyi alan kurumlardan olmuştur.

Bu üç günlük program hizmetlerin anlatımından ziyade, Gebzelilerle buluşma, lansman açısından önemliydi ve son derece başarılı bir şekilde geçti.

Yeni Basın Yayın Müdürü Mecit Keskinoğlu ve Basından da sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Ali Arsalan’ın bu organizasyon da ve organizasyonun icraasında önemli katkısı ve başarısı olmuştur.

Davet noktasında eksiksiz bir işleyiş oldu, siyasi düşüncelere, renklere, cinsiyetlere bakılmaksızın, Gebze’de ki tüm STK’lara davet iletildi, özel olarak arananlar oldu.

Davete katılım gösteren, her kişi ve kurum yine aynı duyarlılıkla ilgi gördü.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’de, genel olarak ‘hizmet adamı’ olarak bilinir ama bu üst üste yapılan programlarda konuşmacı, siyasetçi yanını da ortaya koydu.

Sunumları ve anlatımı son derece etkili ve akıcıydı.

Önüne metin koymasalar, teknolojiyi kullanma gereği hissetmeseler, Başkan Büyükgöz çok daha etkili anlatım yapabilirdi, zaten belli bir süreden sonra yazılı metinle alakasını kesti, doğaçlama ve doğal anlatımla daha çok iz bıraktı.

Yapılan icraatlar noktasında da, Gebze’de kronikleşmiş bir çok sorunu, ‘tere yağından kıl çeker’ gibi, teknokrak kimliği, şehir planlamacısı tecrübesi ile çözmüş olmanın, Gebze’nin önünü açmış olmanın gururuyla sahne aldı Büyükgöz.

Ve Gebze’yi dair planlamaları, hedefleri de bir o kadar değerliydi.

Gebze Belediyesi’nin ve Başkan Büyükgöz’ün sanırım önümüzde ki süreçte, bu tanıtım ve anlatım konusunda daha aktif olacağını düşünüyoruz.

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.