GAİA
Köşe Yazarı
GAİA
 

Ortak Dil "Müzik"

Müziğin tarihi insanlıkla başlamış olup ilk etapta iletişim kurma  amacıyla ortaya çıktı.Daha sonra bu ihtiyaç zamanla kendi içinde evrildi kültürel ve sosyal değişimler inanç... vb. gibi etkenler bu değişimde etkin rol oynadı. 2008 yılında arkeologlar, Almanya'nın güneyinde Hohle Fels adında bir Taş Çağı mağarasında flüt parçaları buldular. Bu flüt parçaları, akbaba ve mamut kemiklerinden yapılmıştı. Günümüzden önce yaklaşık 42.000 ila 43.000 yıllarına tarihlenen bu enstrümanlar, gelmiş geçmiş en eski enstrümanlar olarak kabul ediliyor. Antik Yunan da müzik Tanrılara adanmış bir bağ kurma ve iletişim aracıydı. İnsan üzerinde ki etkilerinden dolayı yerleşmiş bir tedavi aracı olarak kullanıldı, bu  yüzden çocukların eğitiminde dahi enstrüman kullanma ve müzik bilgisi zorunlu bir eylem olacak kadar benimsenmiştir.  Sadece Antik Yunan da değil Çin, Hindistan, Antik Mısır, Sümer  kısacası dünyanın doğusu batısı kuzeyi ve güneyi  müzikle hayat buldu ve şekillendi. Müzik için  sadece ritim ve ahenk yığını demek doğru olmaz,müziği  insanların kültürlerini, duygularını, tarihlerini, inançlarını barındırdığı ve  aynı  zamanda aktardığı  bir zaman kapsülü olarak tanımlamak yanlış olmaz. Müzik dünyaya hükmeder. -Martin Luther  Müzik sizin için ne anlam ifade ediyor?
Ekleme Tarihi: 09 Ocak 2022 - Pazar

Ortak Dil "Müzik"

Müziğin tarihi insanlıkla başlamış olup ilk etapta iletişim kurma  amacıyla ortaya çıktı.Daha sonra bu ihtiyaç zamanla kendi içinde evrildi kültürel ve sosyal değişimler inanç... vb. gibi etkenler bu değişimde etkin rol oynadı.
2008 yılında arkeologlar, Almanya'nın güneyinde Hohle Fels adında bir Taş Çağı mağarasında flüt parçaları buldular. Bu flüt parçaları, akbaba ve mamut kemiklerinden yapılmıştı. Günümüzden önce yaklaşık 42.000 ila 43.000 yıllarına tarihlenen bu enstrümanlar, gelmiş geçmiş en eski enstrümanlar olarak kabul ediliyor.
Antik Yunan da müzik Tanrılara adanmış bir bağ kurma ve iletişim aracıydı. İnsan üzerinde ki etkilerinden dolayı yerleşmiş bir tedavi aracı olarak kullanıldı, bu  yüzden çocukların eğitiminde dahi enstrüman kullanma ve müzik bilgisi zorunlu bir eylem olacak kadar benimsenmiştir. 
Sadece Antik Yunan da değil Çin, Hindistan, Antik Mısır, Sümer  kısacası dünyanın doğusu batısı kuzeyi ve güneyi  müzikle hayat buldu ve şekillendi. Müzik için  sadece ritim ve ahenk yığını demek doğru olmaz,müziği  insanların kültürlerini, duygularını, tarihlerini, inançlarını barındırdığı ve  aynı  zamanda aktardığı  bir zaman kapsülü olarak tanımlamak yanlış olmaz.

Müzik dünyaya hükmeder. -Martin Luther 
Müzik sizin için ne anlam ifade ediyor?

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.