ÖMERCE GÜNDEM
Köşe Yazarı
ÖMERCE GÜNDEM
 

El bağlayan efendiler.

  Yanına birkaç siyasetçiyi alanların yürüyüşleri bile değişiyor. Ne dostluğu kalıyor, ne vefa karlığı, nede kadirşinaslığı.   İktidar olan veya siyasi bağı olanların genelde ortak noktası bu oluyor. Ne oldum delişimi diyelim, görgüsüzlük mü diyelim, görmemişin bir çocuğu olmuş mu diyelim bilemedim.  Bu tip insanların zaman zaman hal ve hareketlerine denk geliyor ya da duyum alıyoruz. Polis bile çevirse rutin bir kontrol veya Pandemi yasakları için, ‘hemen sen benim kim olduğumu biliyor musun?’ diyorlar.  Hani meşhur laf haritada kendine yer beğen gibi… Tabi birçok Polis memuru veya Zabıta vs vs bu insanlar karşısında zorlanıyor. Adamlar ne yapsın ister istemez bir tedirginlik oluyor onlarda.  Yani başımıza bir iş açarlar mı? Bizi birileri arar mı? Gibi tedirginlik oluyor illaki. Bir suç işleniyor Polis gereğini yapıyor lakin bu tip insanlar hemen bir telefon trafiği ile baskı kurmaya veya olayı halletmeye üşüşüyor.  E nede olsa arkalarında birkaç falan filan var ya! Hani birde sağda solda konuşuyorlar ‘Falancanın işi varmış aradı bizi de hallettik falan filan’ Aman ne büyük bir marifet.  İşleri güçleri hava cıva olan bu tip insanlar da en büyük sorun şudur; Bu insanlar, görgüsüzdür, amiyane bir kişilikleri ve egoları vardır. Hayatta hiçbir şeye yaramamış, ne vatana ne millete faydası olmayan lakin şaş kaza birkaç ‘Dalkavuklukla’ birkaç siyasi ortama girmiş olan bu insanların, aslında güzel bir ‘insanlık eğitimine’ ihtiyaçları var.  Öyle ona buna hava cıva ile ömür tüketip, ne dünyada bir işe nede ahirette bir işe yaramayacaklar maalesef. Halbuki ‘İnsan’ karekterli, dürüst, adil, eğitimli, şuurlu olmalı. Bu dünyaya niye geldiğini ve ne yapması gerektiğini bilmeli. Öyle birkaç siyasetçinin, bürokratın peşinde iki hava atacağım diye gezmekle bu işler olmaz. Yarın bir gün o siyasetçiler gittiğinde ki, yüzlercesi gitti işte o zaman bu bey efendilerde, ortada kalacaklar ve yüzlerine bakacak adam bulamayacaklar.   Güçlü diye peşine gittiğiniz insanlar gün gelir sizi de o güçleri ile ezerler yada, siz onlar güçlü oldukça el bağlamaya devam edersiniz.    
Ekleme Tarihi: 30 Temmuz 2021 - Cuma

El bağlayan efendiler.

  Yanına birkaç siyasetçiyi alanların yürüyüşleri bile değişiyor. Ne dostluğu kalıyor, ne vefa karlığı, nede kadirşinaslığı.

  İktidar olan veya siyasi bağı olanların genelde ortak noktası bu oluyor. Ne oldum delişimi diyelim, görgüsüzlük mü diyelim, görmemişin bir çocuğu olmuş mu diyelim bilemedim.

 Bu tip insanların zaman zaman hal ve hareketlerine denk geliyor ya da duyum alıyoruz. Polis bile çevirse rutin bir kontrol veya Pandemi yasakları için, ‘hemen sen benim kim olduğumu biliyor musun?’ diyorlar.

 Hani meşhur laf haritada kendine yer beğen gibi… Tabi birçok Polis memuru veya Zabıta vs vs bu insanlar karşısında zorlanıyor. Adamlar ne yapsın ister istemez bir tedirginlik oluyor onlarda.

 Yani başımıza bir iş açarlar mı? Bizi birileri arar mı? Gibi tedirginlik oluyor illaki. Bir suç işleniyor Polis gereğini yapıyor lakin bu tip insanlar hemen bir telefon trafiği ile baskı kurmaya veya olayı halletmeye üşüşüyor.

 E nede olsa arkalarında birkaç falan filan var ya! Hani birde sağda solda konuşuyorlar ‘Falancanın işi varmış aradı bizi de hallettik falan filan’ Aman ne büyük bir marifet.

 İşleri güçleri hava cıva olan bu tip insanlar da en büyük sorun şudur; Bu insanlar, görgüsüzdür, amiyane bir kişilikleri ve egoları vardır. Hayatta hiçbir şeye yaramamış, ne vatana ne millete faydası olmayan lakin şaş kaza birkaç ‘Dalkavuklukla’ birkaç siyasi ortama girmiş olan bu insanların, aslında güzel bir ‘insanlık eğitimine’ ihtiyaçları var.

 Öyle ona buna hava cıva ile ömür tüketip, ne dünyada bir işe nede ahirette bir işe yaramayacaklar maalesef. Halbuki ‘İnsan’ karekterli, dürüst, adil, eğitimli, şuurlu olmalı. Bu dünyaya niye geldiğini ve ne yapması gerektiğini bilmeli. Öyle birkaç siyasetçinin, bürokratın peşinde iki hava atacağım diye gezmekle bu işler olmaz. Yarın bir gün o siyasetçiler gittiğinde ki, yüzlercesi gitti işte o zaman bu bey efendilerde, ortada kalacaklar ve yüzlerine bakacak adam bulamayacaklar.

  Güçlü diye peşine gittiğiniz insanlar gün gelir sizi de o güçleri ile ezerler yada, siz onlar güçlü oldukça el bağlamaya devam edersiniz.

 

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.