ÖMERCE GÜNDEM
Köşe Yazarı
ÖMERCE GÜNDEM
 

X kuşağı Korona efendi

  2020 yılı yeni bir kuşak oldu. Z kuşağından sonra birde X kuşağımız tabi ki, Korona efendi…  Piyasaya ilk girdiğinde Korona efendinin tek bir sürümü vardı. Hani ilk çıkan cep telefonları vardı ya, tek sürüm ve herkesin merakla bakıp almaya çalıştığı cep telefonu!   Tabi daha sonra telefonlarda, seri bir şekilde kademe atlamaya ve çeşitli isimlerle üretilip sunulmaya başlanmıştı.   Şimdide Korona efendi ha bire mutasyon, varyant ve kılık değişiyor. Gerçekleri birazda mecazen anlatacak olursak Çin Koronası olarak başladı sonra,  Alfa, Hint keneviri, delta, Delta plus, Delta plus C serisi, Mutant tipi, Zombi türü, Zombi değişimin Milenyum hali, eski Varyant, klimalı model, 5 yıldızlı mutant, özel yetkili varyant veeeee işte son sürüm ‘MU’ model 2021 cenaze arabası, tabi şimdilik.    Peki, bu nasıl iş? Bunca değişim, sürüm, varyant nereden nasıl türüyor? Aşılar vuruldukça yeni türler çıkıyor! Acaba buna aşılar mı sebep?  Yoksa aşıyı sağlama almak için birileri ha bire yalan dolan veya yeni mikroplar mı üretiyor? Ki, aman dikkat virüs değişime uğradı, bu aşıyı da olmalısınız sopası mı var?   Tarlada özenle yetiştirilen hıyar bile bu kadar hızla büyümüyor! Bu nasıl bir virüs ki, ha bire büyüyor, değişiyor, evrimler yaşıyor yani neredeyse direksiyon eğitimi alıp şoför olacak!   Bilim adamı dedikleri ve DSÖ başta olmak üzere tüm sağlık kurumları tek kelime açıklama yapamadan sadece aşı tavsiyeleri yapıyor! Virüsün değişimi önemli değil canım siz aşıyı olun bu aşı o varyantlara da etkili! Tabi varyant değişiyor ama öyle bir aşı yapmışlar ki, aşıda varyanta göre vücutta değişiyor ve Korona efendi ile varyantlarına karşı mücadele başlıyor tabi ki aşının içinde bulunan (Himen eski çizgi film karakteri) güç bende diyor Korona efendiyi yeniyor!   Yani samimi söylüyorum ki, bu benim için sadece dalga geçmek, alaya alınmak, enayi yerine konmak manasına geliyor. Böylesi şeyleri çocuğa anlatsak güler ama biz hemen inanıyoruz! Neymiş efendim DSÖ ve Sağlık bakanlığı uyarıyormuş!  Evet de, Sağlık bakanlığı çözüm için ne sunabilmiş? Ha bire aşı, aşılanın, Varyant, mutasyon, entübe, ölüm sadece kaos reklamları ile kabus yapıyorlar. Çözüm var mı çözüm? Aşı ürettiniz mi? Tedavi için ürettiğiniz her hangi bir şey var mı? Yok! O zaman varyant maryant bıktık, at yarışı spikeri gibi Gül batur geliyor, Ecem kızı gidiyor, Kuzeyin oğlu önde, güneyin kızı geçiyor böyle temcit pilavlarını istemiyoruz ve inanın bıktık sadece komedilere gülüyorum!  
Ekleme Tarihi: 10 Eylül 2021 - Cuma

X kuşağı Korona efendi

  2020 yılı yeni bir kuşak oldu. Z kuşağından sonra birde X kuşağımız tabi ki, Korona efendi…

 Piyasaya ilk girdiğinde Korona efendinin tek bir sürümü vardı. Hani ilk çıkan cep telefonları vardı ya, tek sürüm ve herkesin merakla bakıp almaya çalıştığı cep telefonu!

  Tabi daha sonra telefonlarda, seri bir şekilde kademe atlamaya ve çeşitli isimlerle üretilip sunulmaya başlanmıştı.

  Şimdide Korona efendi ha bire mutasyon, varyant ve kılık değişiyor. Gerçekleri birazda mecazen anlatacak olursak Çin Koronası olarak başladı sonra,  Alfa, Hint keneviri, delta, Delta plus, Delta plus C serisi, Mutant tipi, Zombi türü, Zombi değişimin Milenyum hali, eski Varyant, klimalı model, 5 yıldızlı mutant, özel yetkili varyant veeeee işte son sürüm ‘MU’ model 2021 cenaze arabası, tabi şimdilik.

   Peki, bu nasıl iş? Bunca değişim, sürüm, varyant nereden nasıl türüyor? Aşılar vuruldukça yeni türler çıkıyor! Acaba buna aşılar mı sebep?  Yoksa aşıyı sağlama almak için birileri ha bire yalan dolan veya yeni mikroplar mı üretiyor? Ki, aman dikkat virüs değişime uğradı, bu aşıyı da olmalısınız sopası mı var?

  Tarlada özenle yetiştirilen hıyar bile bu kadar hızla büyümüyor! Bu nasıl bir virüs ki, ha bire büyüyor, değişiyor, evrimler yaşıyor yani neredeyse direksiyon eğitimi alıp şoför olacak!

  Bilim adamı dedikleri ve DSÖ başta olmak üzere tüm sağlık kurumları tek kelime açıklama yapamadan sadece aşı tavsiyeleri yapıyor! Virüsün değişimi önemli değil canım siz aşıyı olun bu aşı o varyantlara da etkili! Tabi varyant değişiyor ama öyle bir aşı yapmışlar ki, aşıda varyanta göre vücutta değişiyor ve Korona efendi ile varyantlarına karşı mücadele başlıyor tabi ki aşının içinde bulunan (Himen eski çizgi film karakteri) güç bende diyor Korona efendiyi yeniyor!

  Yani samimi söylüyorum ki, bu benim için sadece dalga geçmek, alaya alınmak, enayi yerine konmak manasına geliyor. Böylesi şeyleri çocuğa anlatsak güler ama biz hemen inanıyoruz! Neymiş efendim DSÖ ve Sağlık bakanlığı uyarıyormuş!

 Evet de, Sağlık bakanlığı çözüm için ne sunabilmiş? Ha bire aşı, aşılanın, Varyant, mutasyon, entübe, ölüm sadece kaos reklamları ile kabus yapıyorlar. Çözüm var mı çözüm? Aşı ürettiniz mi? Tedavi için ürettiğiniz her hangi bir şey var mı? Yok! O zaman varyant maryant bıktık, at yarışı spikeri gibi Gül batur geliyor, Ecem kızı gidiyor, Kuzeyin oğlu önde, güneyin kızı geçiyor böyle temcit pilavlarını istemiyoruz ve inanın bıktık sadece komedilere gülüyorum!

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.