ÖMERCE GÜNDEM
Köşe Yazarı
ÖMERCE GÜNDEM
 

Zam kolik…

  Yıllardır memleketimizde zam üstüne zam yapılıyor. Efendim gaza zam geldi, sigaraya zam geldi şuna zam geldi de, buna zam geldi gibi bir sürü haklı sitem duyuyoruz.  Tabi kimse zam olmasını istemez lakin zam illaki olur bunu anlarız da, böyle bir zam olur mu? Nerede ise her 6 ayda bazen her ayda zam sesleri duyuyoruz.  En ufak bir şeyde çözümü zamda, vergide ve cezada arayan hükümet, milletin boğazını iyice sıktı.   Zamları ve ne kadar yapıldığını yazmaya kalkarsak cilt dolusu kitaplar olur. Oralara hiç girmeyeceğim de, bu nedir ya hu? Bu kadar zam bu kadar vergi bu kadar ceza ile bu milleti dar boğaz etmenin ne alemi var?   Bu millet size 20 yıldır sahip çıkıyor ve tek başına iktidar yapıyor. Siz ise bu millete ha bire zam, vergi, ceza ile karşılık veriyorsunuz!    Sayın Cumhurbaşkanı markete gidiyorsunuz ve fiyatları uygun buluyorsunuz. Tabi size göre uygun çünkü siz 88 bin TL maaş alan, elektrik, su, doğalgaz, kira gibi birçok masrafı olmayan birisiniz.   Tabi bende öyle olsam fiyatları uygun bulurum. Siz 1.000 - 1.500 - 2.000 TL kira ödeyip 3.000- 4.000- 5.000 TL maaş alıp kira ödeyen, çocuklarını okutan, elektrik, su, doğalgaz ve market alış verişi yapan insanlara bir sorun bakalım fiyatlar uygun mu?  Her sıkıştığınızda, verdiğiniz her cari açıkta, yaptığınız her borçlanmada, neden acısını milletten çıkartıyorsunuz?   Siz Başkan olunca hani uçacaktık? Evet, uçurdunuz ama zam, vergi ve cezaları uçurdunuz! Bu millete insaf edin insaf! Bu millet size 20 yıl tek başına iktidar verdi. Siz ise ne ürettiniz, ne yerli ve milli kaynakları kullandınız lakin ne varsa üreten sattınız, her şeyi ithal ettiniz.   Siz gelmeden önceki fiyatlara bakın şimdiki fiyatlara bakın! Efendim asgari ücrette bizden önce neredeydi biz nereye getirdik demesini iyi biliyorsunuz lakin asgari ücret ile beraber her şeyde aldı başını gitti. Neye yaradı bu? Oysa siz asgari ücreti yükseltirken alım gücünü artırırken, verim gücünü daha fazla artırıp, Alım verim gücü (Denk bütçeyi) tutturamadıktan sonra neye yarar asgari ücretin artması?   Siz asgari ücreti artırıp, temel gıdadan tutun ki, her şeyi ucuz tutabilip, üretip Erbakan hoca gibi zamsız gelir kaynağı ile kazanıp milletinize verseydiniz o zaman asgari ücretin o fiyattan bu fiyata kadar gelmesi gayet güzel olurdu.  Lakin siz asgari ücrete bir zam diğer her şeye 3 - 5 zam yapa yapa bizi dünya zam şampiyonu haline getirdiniz. Üretemez ve satamazsanız tabi ki olacağı bu. Sıkışınca borçla faizli parayla, zamla, vergi ile bu memleketi herkes yönetir. 20 yıl içinde millete verdiğiniz en büyük hediye zam zam zam…   Bıktık usandık, ya Rab sen bize merhamet et
Ekleme Tarihi: 08 Ekim 2021 - Cuma

Zam kolik…

  Yıllardır memleketimizde zam üstüne zam yapılıyor. Efendim gaza zam geldi, sigaraya zam geldi şuna zam geldi de, buna zam geldi gibi bir sürü haklı sitem duyuyoruz.

 Tabi kimse zam olmasını istemez lakin zam illaki olur bunu anlarız da, böyle bir zam olur mu? Nerede ise her 6 ayda bazen her ayda zam sesleri duyuyoruz.

 En ufak bir şeyde çözümü zamda, vergide ve cezada arayan hükümet, milletin boğazını iyice sıktı.

  Zamları ve ne kadar yapıldığını yazmaya kalkarsak cilt dolusu kitaplar olur. Oralara hiç girmeyeceğim de, bu nedir ya hu? Bu kadar zam bu kadar vergi bu kadar ceza ile bu milleti dar boğaz etmenin ne alemi var?

  Bu millet size 20 yıldır sahip çıkıyor ve tek başına iktidar yapıyor. Siz ise bu millete ha bire zam, vergi, ceza ile karşılık veriyorsunuz!

   Sayın Cumhurbaşkanı markete gidiyorsunuz ve fiyatları uygun buluyorsunuz. Tabi size göre uygun çünkü siz 88 bin TL maaş alan, elektrik, su, doğalgaz, kira gibi birçok masrafı olmayan birisiniz.

  Tabi bende öyle olsam fiyatları uygun bulurum. Siz 1.000 - 1.500 - 2.000 TL kira ödeyip 3.000- 4.000- 5.000 TL maaş alıp kira ödeyen, çocuklarını okutan, elektrik, su, doğalgaz ve market alış verişi yapan insanlara bir sorun bakalım fiyatlar uygun mu?

 Her sıkıştığınızda, verdiğiniz her cari açıkta, yaptığınız her borçlanmada, neden acısını milletten çıkartıyorsunuz?

  Siz Başkan olunca hani uçacaktık? Evet, uçurdunuz ama zam, vergi ve cezaları uçurdunuz! Bu millete insaf edin insaf! Bu millet size 20 yıl tek başına iktidar verdi. Siz ise ne ürettiniz, ne yerli ve milli kaynakları kullandınız lakin ne varsa üreten sattınız, her şeyi ithal ettiniz.

  Siz gelmeden önceki fiyatlara bakın şimdiki fiyatlara bakın! Efendim asgari ücrette bizden önce neredeydi biz nereye getirdik demesini iyi biliyorsunuz lakin asgari ücret ile beraber her şeyde aldı başını gitti. Neye yaradı bu? Oysa siz asgari ücreti yükseltirken alım gücünü artırırken, verim gücünü daha fazla artırıp, Alım verim gücü (Denk bütçeyi) tutturamadıktan sonra neye yarar asgari ücretin artması?

  Siz asgari ücreti artırıp, temel gıdadan tutun ki, her şeyi ucuz tutabilip, üretip Erbakan hoca gibi zamsız gelir kaynağı ile kazanıp milletinize verseydiniz o zaman asgari ücretin o fiyattan bu fiyata kadar gelmesi gayet güzel olurdu.

 Lakin siz asgari ücrete bir zam diğer her şeye 3 - 5 zam yapa yapa bizi dünya zam şampiyonu haline getirdiniz. Üretemez ve satamazsanız tabi ki olacağı bu. Sıkışınca borçla faizli parayla, zamla, vergi ile bu memleketi herkes yönetir. 20 yıl içinde millete verdiğiniz en büyük hediye zam zam zam…

  Bıktık usandık, ya Rab sen bize merhamet et

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.