Çayırova Haber Girişi: 21.01.2021 - 09:50, Güncelleme: 21.01.2021 - 09:50

Baldur işçilerine uluslararası destek!

 

Baldur işçilerine uluslararası destek!

Baldur işçilerine uluslararası destek!
Grevlerinin 27'nci gününü geride bırakan Baldur işçileriyle enternasyonal dayanışma sağlandı. Bir grup Mercedes Sindelfingen işçisinin kendi arasında topladığı maddi destek, Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü aracılığıyla işçilere ulaştırıldı. Almanya'da Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) Stuttgart aracılığıyla EMEP Kocaeli İl Örgütüne ulaştırılan destek, grevlerinin 27'nci gününü geride bırakan işçilere teslim edildi. Ziyarette konuşan EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, "Biz güçlüyüz, Türkiye işçi sınıfı güçlü, dünya işçi sınıfı güçlü. Yaşasın işçilerin uluslararası birliği ve dayanışması" dedi. "KURTULUŞ MÜCADELESİ ULUSLARARASI BİR KARAKTER TAŞIYOR" "Yaşasın Baldur grevimiz", "Yaşasın sınıf dayanışması" ve "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz" sloganlarının atıldığı alanda konuşan EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, "Dayanışmanın süreceğini ifade ederek, "Biz sadece bu kentte, ya da Türkiye'de değil; sadece Almanya'da değil, İspanya'da da kardeş partilerimiz aracılığıyla da bir dayanışmayı örgütleme mücadelesi içerisinde olduk. Arkadaşlarımız Stuttgart'ta Türkiyeli göçmen işçilerin Alman işçilerle beraber mücadele ettiği DİDF aracılığıyla Mercedes işçileriyle birlikte fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirdi, dayanışma çağrısı yaptılar. Karınca kararınca bir fabrikada dayanışma içerisinde bulunmuşlar. DİDF'ten bize gelen bilgi, önümüzdeki günlerde de bu dayanışmanın süreceği yönünde. Almanya Sol Parti de bir açıklama gerçekleştirecek. Şunu bilsin kendilerini güçlü sananlar; biz güçlüyüz, Türkiye işçi sınıfı güçlü, dünya işçi sınıfı güçlü. Yaşasın işçilerin uluslararası birliği ve dayanışması" dedi. "DAYANIŞMA BÜYÜYOR" Birleşik Metal-İş Gebze 2 No'lu Şube Mali Sekreteri Kadir Gedik ise, "Bu uluslararası dayanışmadan, verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Dayanışma büyüyor, mücadele sürüyor. Yaşasın Baldur grevimiz, yaşasın işçi sınıfı" diye konuştu. İSPANYALI İŞÇİLERDEN MESAJ Erkan daha sonra CIPOML üyesi İspanya PCE m-l Partisinden gelen mesajı da işçilere okudu. Mesaj şöyle: "Baldur Süspansiyonun mücadeleci işçilerinin işten çıkarmalara ve sendika karşıtı uygulamalarına karşı verdiği mücadeleyi tümüyle destekliyoruz. İspanyol sermayesi yıllardır uluslararası pazardaki rekabetinin maliyetlerini işçilere yüklemeye çalışıyor; bugün bunu kararlılığı ve direngenliğinden şüphe duymadığımız Türkiyeli işçilere yapıyor. Diğer birçok olayda olduğu gibi bu mücadeleden de yengiyle çıkacağınızı ve Erdoğan rejiminin işbirlikçilerinin bile iradenizi kıramayacağını biliyoruz. İspanyol işçi sınıfının geri kalanı gibi bizler de, örgütlerimizin ve haklarımızın kapitalistlerce imha edilmesine izin vermemek için uluslararası düzeyde bir sınıf olarak haklarımız için bu mücadelede sizinle birlikteyiz. Yoldaşlar sizinleyiz; yanınızdayız. Yaşasın işçi sınıfının mücadelesi! Yaşasın proletarya enternasyonalizmi!"  
Baldur işçilerine uluslararası destek!

Grevlerinin 27'nci gününü geride bırakan Baldur işçileriyle enternasyonal dayanışma sağlandı. Bir grup Mercedes Sindelfingen işçisinin kendi arasında topladığı maddi destek, Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü aracılığıyla işçilere ulaştırıldı. Almanya'da Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) Stuttgart aracılığıyla EMEP Kocaeli İl Örgütüne ulaştırılan destek, grevlerinin 27'nci gününü geride bırakan işçilere teslim edildi. Ziyarette konuşan EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, "Biz güçlüyüz, Türkiye işçi sınıfı güçlü, dünya işçi sınıfı güçlü. Yaşasın işçilerin uluslararası birliği ve dayanışması" dedi.

"KURTULUŞ MÜCADELESİ ULUSLARARASI BİR KARAKTER TAŞIYOR"

"Yaşasın Baldur grevimiz", "Yaşasın sınıf dayanışması" ve "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz" sloganlarının atıldığı alanda konuşan EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, "Dayanışmanın süreceğini ifade ederek, "Biz sadece bu kentte, ya da Türkiye'de değil; sadece Almanya'da değil, İspanya'da da kardeş partilerimiz aracılığıyla da bir dayanışmayı örgütleme mücadelesi içerisinde olduk. Arkadaşlarımız Stuttgart'ta Türkiyeli göçmen işçilerin Alman işçilerle beraber mücadele ettiği DİDF aracılığıyla Mercedes işçileriyle birlikte fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirdi, dayanışma çağrısı yaptılar. Karınca kararınca bir fabrikada dayanışma içerisinde bulunmuşlar. DİDF'ten bize gelen bilgi, önümüzdeki günlerde de bu dayanışmanın süreceği yönünde. Almanya Sol Parti de bir açıklama gerçekleştirecek. Şunu bilsin kendilerini güçlü sananlar; biz güçlüyüz, Türkiye işçi sınıfı güçlü, dünya işçi sınıfı güçlü. Yaşasın işçilerin uluslararası birliği ve dayanışması" dedi.

"DAYANIŞMA BÜYÜYOR"

Birleşik Metal-İş Gebze 2 No'lu Şube Mali Sekreteri Kadir Gedik ise, "Bu uluslararası dayanışmadan, verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Dayanışma büyüyor, mücadele sürüyor. Yaşasın Baldur grevimiz, yaşasın işçi sınıfı" diye konuştu.

İSPANYALI İŞÇİLERDEN MESAJ

Erkan daha sonra CIPOML üyesi İspanya PCE m-l Partisinden gelen mesajı da işçilere okudu. Mesaj şöyle: "Baldur Süspansiyonun mücadeleci işçilerinin işten çıkarmalara ve sendika karşıtı uygulamalarına karşı verdiği mücadeleyi tümüyle destekliyoruz. İspanyol sermayesi yıllardır uluslararası pazardaki rekabetinin maliyetlerini işçilere yüklemeye çalışıyor; bugün bunu kararlılığı ve direngenliğinden şüphe duymadığımız Türkiyeli işçilere yapıyor. Diğer birçok olayda olduğu gibi bu mücadeleden de yengiyle çıkacağınızı ve Erdoğan rejiminin işbirlikçilerinin bile iradenizi kıramayacağını biliyoruz. İspanyol işçi sınıfının geri kalanı gibi bizler de, örgütlerimizin ve haklarımızın kapitalistlerce imha edilmesine izin vermemek için uluslararası düzeyde bir sınıf olarak haklarımız için bu mücadelede sizinle birlikteyiz. Yoldaşlar sizinleyiz; yanınızdayız. Yaşasın işçi sınıfının mücadelesi! Yaşasın proletarya enternasyonalizmi!"

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.