Park ınn

Hürriyet yetkililere seslendi: İnönü Caddesi esnafının sorunlarını ciddiyetle çözün

Kocaeli 14.06.2024 - 12:08, Güncelleme: 14.06.2024 - 12:08
 

Hürriyet yetkililere seslendi: İnönü Caddesi esnafının sorunlarını ciddiyetle çözün

Başkan Hürriyet Büyükşehir Belediye Meclisi sonrası yaptığı açıklamada yetkililere seslenerek İnönü Caddesi esnafının sorunlarının üzerine ciddiyetle eğilerek çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, “Biz birlikte proje üretmeye hazırız. Biz iş görmeye ve yeri geldiğinde de teşekkür etmeye hazırız” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısının ardından yaptığı açıklamada İnönü esnafının sorunlarına değinerek şu ifadeleri kullandı; “Kentimizin en önemli caddelerinden birisi olan İnönü Caddesi esnafı bugün meclisimize geldiler. Uzun zamandır çözülmesi istedikleri sorunları var ama ne yazık ki çözülmedi. Bu insanlar geçtiğimiz 5 yıl boyunca oyalandılar. Ekonomik krizin de etkisiyle iş hacimleri ne yazık ki eski düzeyine gelemedi. Esnaf kan ağlıyor.   “SOMUT ÇÖZÜMLER ÜRETMELİLER” Biz gündem dışı söz alarak bu insanların durumunu sorduk. Oraya artık müşteri gelmiyor. Eskiden orası çift yön olduğunda orası cıvıl cıvıldı. Alınan kararlar o caddeyi öldürdü. O cadde esnafı kararın değerlendirilmesini istiyor. Meclis üyelerimiz dertleri gündeme getirdi. Ama iktidar meclis üyelerinin genel tavrı da konuyu ciddiye almaz bir anlayıştaydı. Bu insanların sorunları yıllardır sürüyor. Önemsemediklerini gördük. Sürekli aynı cümleleri kuruyorlar. Bu cümleler yerine gerçekten somut öneriler gerekiyor.    “CİDDİ BİR ÇALIŞMA YAPILMALI” Bu konuda söz alan yetkili arkadaşlar esnafla görüşmemişler. Esnaflar proje sunacak diyorlar ama esnaf bu durumdan bizim haberimiz yok diyorlar. Sürekli günü kurtaran bir anlayışa karşı mücadele ediyoruz. Biz İnönü Caddesi esnafı için esaslı bir çözüm istiyoruz. Siftah yapmadan dükkan kapayan bu insanların ekonomik durumlarının düzelebilmesi için ciddi bir çalışma yapılması gerektiğini ifade ediyoruz.    “BURAYA EĞLENMEYE GELMİŞLER” Buradan bir kez daha uyarıyoruz; Kent içi trafik berbat durumda. Yukarıyı rahatlatacağız dediler ama hiçbir yeri rahatlamadılar. Esnafların sorunu büyük. Cumhuriyet Parkıyla ilgili de çok ciddi bir yarası var AK Parti’nin. Yine konuyu Cumhuriyet Parkı’n a bağlamaya çalıştılar. Cumhuriyet Parkı’nın konusunu herkes biliyor. Buraya eğlenmeye gelmiş gibi bir tavırla hareket edilmesini doğru bulmuyoruz. Gülen suratlarla insanlar buradan gönderilmemeli.    “ESNAFIN SESİNİ DUYUN” Oturalım ve hep beraber çözüm üretelim. Biz birlikte proje üretmeye hazırız. Biz iş görmeye ve yeri geldiğinde de teşekkür etmeye hazırız. İnönü Caddesi esnafının sesini lütfen yetkililer ciddiyetle duysunlar. Bir an önce eyleme geçilmeli. Bizi mecliste ne yazık ki fazla dinlemediler. Bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz. Murat Öztürk Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.    “GEREKİRSE BOYKOT YAPACAĞIZ” İzmit Belediyesi Esnaf Masası Sorumlusu Murat Öztürk Başkan Hürriyet’in ardından yaptığı konuşmada, “Esnaf arkadaşlarımız mağdur. Biz bu işin takipçisi olacağız. Bir çalışma olmadığı takdirde biz esnaflar olarak boykot yapacağız. Bu anlamda meclis üyelerimize ve sizlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
Başkan Hürriyet Büyükşehir Belediye Meclisi sonrası yaptığı açıklamada yetkililere seslenerek İnönü Caddesi esnafının sorunlarının üzerine ciddiyetle eğilerek çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, “Biz birlikte proje üretmeye hazırız. Biz iş görmeye ve yeri geldiğinde de teşekkür etmeye hazırız” dedi
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısının ardından yaptığı açıklamada İnönü esnafının sorunlarına değinerek şu ifadeleri kullandı; “Kentimizin en önemli caddelerinden birisi olan İnönü Caddesi esnafı bugün meclisimize geldiler. Uzun zamandır çözülmesi istedikleri sorunları var ama ne yazık ki çözülmedi. Bu insanlar geçtiğimiz 5 yıl boyunca oyalandılar. Ekonomik krizin de etkisiyle iş hacimleri ne yazık ki eski düzeyine gelemedi. Esnaf kan ağlıyor.
 
“SOMUT ÇÖZÜMLER ÜRETMELİLER”
Biz gündem dışı söz alarak bu insanların durumunu sorduk. Oraya artık müşteri gelmiyor. Eskiden orası çift yön olduğunda orası cıvıl cıvıldı. Alınan kararlar o caddeyi öldürdü. O cadde esnafı kararın değerlendirilmesini istiyor. Meclis üyelerimiz dertleri gündeme getirdi. Ama iktidar meclis üyelerinin genel tavrı da konuyu ciddiye almaz bir anlayıştaydı. Bu insanların sorunları yıllardır sürüyor. Önemsemediklerini gördük. Sürekli aynı cümleleri kuruyorlar. Bu cümleler yerine gerçekten somut öneriler gerekiyor. 
 
“CİDDİ BİR ÇALIŞMA YAPILMALI”
Bu konuda söz alan yetkili arkadaşlar esnafla görüşmemişler. Esnaflar proje sunacak diyorlar ama esnaf bu durumdan bizim haberimiz yok diyorlar. Sürekli günü kurtaran bir anlayışa karşı mücadele ediyoruz. Biz İnönü Caddesi esnafı için esaslı bir çözüm istiyoruz. Siftah yapmadan dükkan kapayan bu insanların ekonomik durumlarının düzelebilmesi için ciddi bir çalışma yapılması gerektiğini ifade ediyoruz. 
 
“BURAYA EĞLENMEYE GELMİŞLER”
Buradan bir kez daha uyarıyoruz; Kent içi trafik berbat durumda. Yukarıyı rahatlatacağız dediler ama hiçbir yeri rahatlamadılar. Esnafların sorunu büyük. Cumhuriyet Parkıyla ilgili de çok ciddi bir yarası var AK Parti’nin. Yine konuyu Cumhuriyet Parkı’n a bağlamaya çalıştılar. Cumhuriyet Parkı’nın konusunu herkes biliyor. Buraya eğlenmeye gelmiş gibi bir tavırla hareket edilmesini doğru bulmuyoruz. Gülen suratlarla insanlar buradan gönderilmemeli. 
 
“ESNAFIN SESİNİ DUYUN”
Oturalım ve hep beraber çözüm üretelim. Biz birlikte proje üretmeye hazırız. Biz iş görmeye ve yeri geldiğinde de teşekkür etmeye hazırız. İnönü Caddesi esnafının sesini lütfen yetkililer ciddiyetle duysunlar. Bir an önce eyleme geçilmeli. Bizi mecliste ne yazık ki fazla dinlemediler. Bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz. Murat Öztürk Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
 
“GEREKİRSE BOYKOT YAPACAĞIZ”
İzmit Belediyesi Esnaf Masası Sorumlusu Murat Öztürk Başkan Hürriyet’in ardından yaptığı konuşmada, “Esnaf arkadaşlarımız mağdur. Biz bu işin takipçisi olacağız. Bir çalışma olmadığı takdirde biz esnaflar olarak boykot yapacağız. Bu anlamda meclis üyelerimize ve sizlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.