Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 16:38
 
Başka bir odaya giderek onun ölmesini bekledim
"Küvetin içine bırakarak oradan ayrıldım. Başka bir odaya giderek onun ölmesini bekledim"
- Haberi
Başka bir odaya giderek onun ölmesini bekledim

Beylikdüzü’nde 8 aylık bebeği K.K.’yı banyo küvetinde boğarak öldüren anne Derya K., polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Anne poliste verdiği ifadesinde küveti suyla doldurduğunu, bebeğini içine attıktan sonra başka bir odada ölmesini beklediğini söyledi. Derya K'nın., daha sonra ölü bebeğini küvetin içinden aldıktan sonra polisi arayarak durumu anlattığı öğrenildi. Bu arada, down sendromlu olduğu ileri sürülen bebeğin de sağlıklı olduğu belirlendi.


TÜYLER ÜRPERTİCİ İFADELER


Tüyler ürpertici olay Büyükçekmece, Beylikdüzü, Batıköy Mahallesi Çamlık caddesi üzerinde dün öğlen saat 13.40 sıralarında meydana gelmişti. Bebeğini öldürdükten sonra telefonla aradığı polislere teslim olan Derya K., önce hastanede psikolojik olarak sağlık kontrolünden geçirildi. Zaman zaman sinir krizleri geçiren Derya K., doktorların “İfade verebilir” raporu üzerine Cinayet Büro Amirliğine getirildi.


BEBEĞİNİ KÜVETE ATIP ÖLMESİNİ BEKLEMİŞ

Cinayet Büro Amirliğinde olayla ilgili ifade veren Derya K., tüyler ürpertici cinayetin detaylarını polise anlattı. Derya K., eşi sabah evden ayrıldıktan sonra banyoya gidip küveti doldurduğunu söyleyerek “ Daha sonra bebeğimi küvetin içine bırakarak oradan ayrıldım. Başka bir odaya giderek onun ölmesini bekledim. Daha sonra geri dönerek bebeği küvetten çıkardım. Yatak odasına götürüp bıraktım. Daha sonra ne yapacağımı bilemediğim için polisi aradım” dedi.


DOKTORLAR AİLESİNE "ÇOCUĞU İLE HİÇ YALNIZ BIRAKMAYIN" DEMİŞ 

Yetkililer Derya K.’nın bir süre önce Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde tedavi gördüğünü, doktorların ailesine “Onu asla yalnız bırakmayın. Hele çocuğu ile yalnız hiç bırakmayın” dediğinin tespit edildiğini belirttiler. Ayrıca Derya K. ve ailesinin bir süredir maddi sıkıntı çektiği de öğrenildi.


Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Derya K., adliyeye götürüldü.

BEBEĞİ İÇİN NOT YAZMIŞ: SENİN YETİMHANEDE BÜYÜMENİ İSTEMİYORUM


Cinayet Büro Amirliğinde bebeğini öldürdükten sonra ifade veren Derya K.(33)’nın maddi zorluk çektikleri için, eşinin bebeği Çocuk Esirgeme Kurumu'na vermeyi teklif ettiğini, bu nedenle tartıştıklarını anlattığı öğrenildi. 


Polisteki ifadesinde “Eşim paramız olmadığı için çocuğumuzu yuvaya vermeyi teklif ediyordu. Bunun için sürekli kavga ediyorduk. Onu başkalarının büyütmesine razı gelemedim. Ancak şimdi yaptıklarımdan son derece pişmanım” dediği de öğrenilen Derya K.'nın, evdeki yemek masasının üzerinde “Senin yetimhanede büyümeni istemiyorum” diyerek not yazdığı belirlendi.(DHA)
Kaynak: Editör:
Etiketler: "Küvetin, içine, bırakarak, oradan, ayrıldım, Başka, bir, odaya, giderek, onun,
Yorumlar
Haber Yazılımı