Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 10:10
 
Bileğinize Lastik Toka Takmamanız İçin 3 Önemli Neden
Sağlık Haberi
Bileğinize Lastik Toka Takmamanız İçin 3 Önemli Neden

Kimi zaman kaybetmemek kimi zaman da lazım olur diye bileğinize taktığınız lastik tokanın sağlığımız için zararlı olabileceği çoğumuz biliyoruz. Ancak bu durumu önemsemeyip devam etmek yerine ciddiye almak da fayda var. İşte bileğinize geçirdiğiniz lastik bir tokanın karpal tünel sendromundan enfeksiyona kadar yaratacağı sıkıntılar...

Dolaşım problemlerine neden olabilir.Bileğinize lastik bant taktığınızda , kan damarlarını sıkıştırırsınız.

Bu da vücuttaki kanın normal hareketini büyük ölçüde engeller.

Sonuç olarak, uzun süreli ağrı ve parmakların uyuşması ile kendini gösteren karpal tünel sendromu ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Hayatı tehdit eden bir enfeksiyona yol açabilir 

ABD'de yaşayan Audree Kopp adlı kadın, bileğe sürekli bir saç tokası takmanın ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha gösterdi. Audree Kopp , bir müddet sonra bileğinde büyüyen bir yumruyla karşılaştı. Doktorlar bu durumu antibiyotik ile tedavi etmeye çalıştılar. Ancak tedavi olumlu sonuç vermeyince genç kadın ameliyat olmak zorunda kaldı.

Çok uzun saatler bileğinizde bir saç tokası ile gezmek ciltte sürtünmeye ve sıkıştırmaya bağlı tahriş yaratabilir. Tokanın bakterileri derinin üzerine hapsetmesi sonucu enfeksiyonlar gelişebilir. Bu bakteriler de gözenekler ve kıl köklerinden içeriye doğruya ilerleyerek enfeksiyona yol açabilir! Hatta bu enfeksiyon kana bile karışabilir. Hoş görüntünüzü mahvedebilir. Sağlıksal problemlerin yanında bileğe lastik toka takmak estetik açıdan da pek şık bir durum değil.

Eğer saç tokalarınızı bir araya toplayarak kolayca bulmak, kaybetmemek ve yanınızda taşımak istiyorsanız onları satın alacağınız bir karabinaya dizebilirsiniz!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bileğinize, Lastik, Toka, Takmamanız, İçin, 3, Önemli, Neden,
Yorumlar
Haber Yazılımı