Haber Detayı
19 Ocak 2020 - Pazar 12:12
 
CHP Gebze'de kongre heyecanı!
Siyaset Haberi
CHP Gebze'de kongre heyecanı!

CHP Gebze İlçe başkanlığı 37. Olağan Kongresi Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde gerçekleşiyor. Kongreye İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekili Tarhan ve Haydar Akar, CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer, Eski Milletvekili Hilal Kaplan, Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü ve çok sayıda partili katıldı. Beş adayın yarıştığı kongrede mevcut başkan Musa Yılmaz dışında İsmet Kara, Serdar Tüze, Gökhan Orhan ve Sait Aydın yarışıyor. Kongrenin başlamasıyla birlikte divan kurulu belli oldu. Divan kurulu; Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer, başkan yardımcısı Çiğdem Canbaz, Muhammet Demir ve Zafer Yılmaz seçildi.

YÜCEER, “KAZANAN KAYBEDEN OLMAYACAK”

Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer; “Hepinize selam olsun. Aramızda çok değeri insanlar var. Hepiniz hoş geldiniz. Bugün kazanan kaybeden olmayacak. CHP kazanacak. Hayırlı olsun.”

 

Partililer kongreye yoğuın ilgi gösterdi.

 

Divan heyeti

 

 

 

 

DELEGE SİSTEMİMİZ BİZLERE KATKI SUNMUYOR

Eski Belediye Başkanı Mehmet Emin Akın; kişisel kavgaların olmadığı objektif eleştirenlerin olduğu, CHP için güzel Bir siyasi arena olmasını diliyorum. Bugünkü delege sistemimiz bize katkı sunan bir sistem değil. Bu sistemin kalkmasından yanayım. Önerim şu; bu sistem kalkmalı. Üyeler sıfırlanmalı. Üyeler egitimlenmeli. Üye ve asil üye olarak devam etmeli. Bu sistem bu şekilde olmalı. Bunun bize yarar getirmeli.. siyaset yapma anlayışımız değişmeli. Ben varsam parti var yoksa yok düşüncesi değişmeli. Uzun konuşmak istemiyorum. Deneyimlerimi anlatmaya çalışıyorum. Ön seçim yapıyoruz, kaybedenler küsüyor. Sonra başka partilere oy veriyor. Merkez atamasıyla atanamayan ise yine küsüyor. Eğer demokratik bir usul gördüğümüz ön seçim savunuyor isek sonucu katlanalım. Birbirimizi sayalım.

 

 

 

“GEBZE DEĞERLİ”

CHP Gebze Eski İlçe Başkanı Gülabi Kaya; “özgürlük ve eşitlik düşüncemizi sürdürüyoruz. İnsanlık tarihimizdeki en önemli ders; samimi ve güvenilir olmak. İnsanlar farklı olabilir ama birbirine düşman olmamalı.” derken İzmit Eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım ise; “Gebze önemli bir yer. Gebze değerli. 94'ten beri iktidar olamamışız. Bunu Genel başkanımızla da paylaştım. Bugün 14. İlçe Başkanı seçilecek. Bu istikrarsız yapıda hayalcilik olur. İstikrarla başarı gelir.” ifadelerini kullandı.

 

“GEBZE'DE YENİ BİR VİZYONA İHTİYAÇ VAR”

Eski İlçe Başkanı Sedat Tatar; “Süre sınırlaması var, kısa konuşacağım. İlçe başkanlığı görevimi senelerdir yaptım. Bugün yönetimimden aday var. Eksiklerimiz var. Yerel seçimde görev istedim. Görev vermediler. Genel başkanımız üstün bir görev gösterdi. Genel başkanımız herkesten birlik beraberlik bekliyor. Gebze'de yeni bir vizyona ihtiyaç var. Liderlik sorunumuz yok. Çünkü liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'tür. İl başkanımız Demirel gibi gitti geldi. İl başkanımız il seçildiğinde Gebze’den kadın adayımız blok dediği liste yeniden yazıldı. Bu mu sizin demokrat anlayışınız?” dedi.

 

TÖRK, “GEBZE İL OLMALI”

Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk; “Gebze il olmalı. Doğma büyüme Gebzeliyim.. Gebze çok değerli ama siyasette arka planda bırakıldı. Gebze ikinci planda. İzmit ile kan uyuşmazlığı yaşıyoruz. Gebze il olmadan ileriye gitme şansımız yok. Kongremiz hayırlı olsun.” derken Eski Milletvekili Hurşit Güneş ise; “ümitlerimizi yeşertiyoruz bugün. Geçen hafta başkentteydim. Gebze'de 5 adayın olması olumlu. Umudun olduğu yerde aday olur.” CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise; “birlikte ittifakta başarılı olduk. Olamadığımız yerler de var. Gebze’yi artık kazanmalı. Kazanmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

VATANDAŞ, "İŞ VE AŞ BEKLİYOR"

Aday Sait Aydın; “halkımız sağlık hizmeti bekliyor. İş ve aş bekliyor. Kısacası CHP iktidarını bekliyor. Bu anlayışla yola çıktık. Aday olduk. Biz anlayışını benimsemek zorundayız. Amaç ve hedefleri benimsemek zorundayız. Parti için sevgiyi amaçlıyoruz. Adalet duygusunu yaymak durumundayız. Demokratik yöntemlerden vazgeçmeyeceğiz. Gençleri ve kadınlara ulaşmak istiyoruz. Sorunları biliyor çözüm için geliyoruz.”

 

KARA, “RİSK ALIYORUM”

Aday İsmet Kara; “bugün bayram. Bugün mutlu gün. Başarı günümüz. Yerel seçimlerde ülke genelinde genel başkanımızla başarı sağladık. Genel başkanımıza teşekkür ediyorum. Genel başkanımıza destek olalım. Gebze'de başarılı olamadık. Eksiklerimiz oldu. 16 yıla yakın görev yaptım. Pek çok görev aldım. Özeleştiriler yaptım. Daha iyi şeyler yapmak adına. Gebze’yi biliyorum. Mahalleleri biliyorum. Bunları hayata geçirmek adına buradayım. Risk alıyorum. Size karşı sorumluluk taşıyorum. Birikimim için adayım.”

YILMAZ, “İKTİDAR OLDUĞUMUZ ZAMAN ALKIŞLANACAĞIZ”

Aday Musa Yılmaz; kesinlikle konuşmamda alkış istemiyorum. Ne zaman iktidar olacağız o zaman alkışlanacağız. Sizler bedel ödeyen insanlarsınız. Siz Deniz Gezmişsiniz, Erdal Erensiniz. Ülkemiz zor günler yaşıyor. Her gün baskı. Her gün zam. Bu iktidar sona geldi. Adım adım iktidara gidiyoruz. Güzel günler gelecek. Yaptıklarımız ve yapamadıklarımız var. Daha çok işimiz var. Herkesi dinledik. Kimseyi ayırmadan yürüdük. Herkesi kucakladık. Yeniden görev istiyorum. Parti içi kamplaşmayı red ediyorum. Partimizi iktidar yapalım. Omuz omuza yürüyelim. 31 Mart'ta meclis üyesi listesini ben yapmadım. Bizim başkan adayımız diğer arkadaşımızdı. Dış güçler Bir başka arkadaşa görev verdi. Meclis listesini yapan belediye başkan adayını belirleyen Gebze CHP değildir.”

Partililer kongreyi ilgiyle takip ediyor..

 

 

 

TÜZE, “SEÇİMİ YERELDE KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Aday Serdar Tüze; Musa başkanın kaybettirdiği zamanı ben size kazandıracağım. Rahşan Ecevit'i rahmetle anıyorum. Partimizin mazisi temiz. Tarihimizde istiklal mücadelesi var.  Bu inançla Yola çıktık. Bize düşen yerelde ve genelde partimizi iktidara taşımak. Her partili bizim nefesimiz. Her mahallede herkesi kucaklayacağız. Esnaflarla bir araya geleceğiz. Köylüleri unutmayacağız. Emekçi kardeşlerimiz ile bir araya geleceğiz. Büyük Atatürk'ün dediği gibi ülkenin geleceği gençler. Gençlere görevler vereceğiz. Gebze'de seçimi yerelde kazanmak için çalışacağız.

Aday Gökhan Orhan sahneye çıktığı anda salonda büyük alkış vardı

 

 

ORHAN, “GENCİZ VE HEYECANIMIZ VAR”

Gökhan Orhan; heyecanımız var. Gençliğimiz var. Rahşan Ecevit ve Hrant Dink'i anıyorum. Kılıçdaroğlu için olumsuz konuşanlar şimdi genel başkan hayranı olmuş. Şimdi başarı var. Genel başkan hayranlığı var. Çok iyi biliyoruz İlk başarısızlıkta genel başkan eleştirileri başlar . Delegeler elinizi vicdanınıza koyun. Şimdi adalet yürüyüşü diyorsunuz. İnsanların aklıyla oynamayın. Genel başkanımızın her zaman yanında oldum. Biz emperyaliste karşı gelen insanlarız. Bizim adımız Mustafa Kemal. Bizim adımız Deniz Gezmiş.

Adayların yönetim listesi son detaylar konuşuluyor. Birazdan Seçim başlayacak..

 

Oylama başlamadı. Listeler üzerinde konuşuluyor.

 

 

 

AYRINTILAR GELMEYE DEVAM EDECEK

HABER: REFİK SILA GÜVENÇ

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gebze'de, kongre, heyecanı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı