Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 14:57
 
Civelek'te mal beyanında bulunacak
Başbakan Davutoğlu,"AK Parti olarak biz seçim kaynaklarımızı uyguluyoruz. Bu tecrübeden de hareketle 3628 sayılı mal bildiriminde bulunması rüşvet kanunundaki değişiklikler: Kamu görevi yürüten kamu sorumluluğu millete emanet sorumluluğu taşıyanların yükümlülüğü olması lazım. Meclis'te grubu bulunan grup başkanvekilleri, il başkanları dahil olmak üzere mal bildiriminde zorunluluk gelecek. TBMM'ye mal bildiriminde bulunacaklar."dedi.
Kocaeli Haberi
Civelek'te mal beyanında bulunacak

Siyasi partilerin ve kampanyalarının şeffaflaşmasına ilişkin olarak seçmen kütükleri hakkında 2820 kanunda değişiklikler yapmayı düşünüyoruz.

PAKETTE YER ALAN DETAYLAR

Siyasi partilere yardım yapılacak ve herkes bunu elektronik ortamda görecek. Bunlara uyulmazsa para cezası gelecek. Seçimlerden önce ve sonra partilerin maddi kaynakları açıklanacak.

Milletvekili ve belediye başkan adaylarına yapılacak nakdi yardımlar kendi adlarına açılmış olan seçim hesaplarına yatırılacak ve son derece şeffaf olacak

İL BAŞKANLARI DAHİL MAL BİLDİRİMİ ZORUNLU

AK Parti olarak biz seçim kaynaklarımızı uyguluyoruz. Bu tecrübeden de hareketle 3628 sayılı mal bildiriminde bulunması rüşvet kanunundaki değişiklikler:Kamu görevi yürüten kamu sorumluluğu millete emanet sorumluluğu taşıyanların yükümlülüğü olması lazım. Meclis'te grubu bulunan grup başkanvekilleri, il başkanları dahil olmak üzere mal bildiriminde zorunluluk gelecek. TBMM'ye mal bildiriminde bulunacaklar.

MAL BİLDİRİMİ YENİLENME SÜRESİ 2 YILA İNİYOR

Mal bildirimin yenilenme süresi 5 yıldan 2 yıla inecek. Ara bildirim kaldırılacak. Kurullar nezdinde alınan etik komisyonların etkin bir şekilde yer alacak. Üst yöneticilerin mal bildirimleri karşılaştırılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, olarak, seçim, kaynaklarımızı, uyguluyoruz, tecrübeden, de, hareketle
Yorumlar
Haber Yazılımı