Darıca’da Ufuk Acay’a güven tam!
Haber
13 Eylül 2020 - Pazar 17:08
 
Darıca’da Ufuk Acay’a güven tam!
Siyaset Haberi
Darıca’da Ufuk Acay’a güven tam!

AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı, 5. Olağan Kongresi’nde AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay yeniden aday gösterilerek tekrardan ilçe başkanı seçildi. Acay ikinci kez başkan seçilerek kendine güvenildiğini ispatlamış oldu.

AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi dün Sancaktepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kongreye; AK Parti Kocaeli İl Koordinatörü Rize Eski Milletvekili Hikmet Ayar, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Darıca Belediyesi eski başkanı Şükrü Karabacak, il ve ilçe yöneticileri, delegeler ile partililer katıldı.

KONGRELER BİRLİĞİN, KARDEŞLİĞİN SEMBOLÜDÜR

Kongrede ilk olarak divan seçimi yapıldı. Divan başkanı Halit Çokan, Mustafa Yıldıztekin, Murat Yılmaz, Selma Güvenç ve Mehmet Akın seçildi. Divan seçiminin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay yaptı. Acay konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti’de kongreler birliğin, kardeşliğin sembolüdür. Hayır yarışı ve bayrak yarışıdır AK Parti’de kongreler. Kongrelerimizi hayırlara vesile olmasını diliyorum. AK Parti farklı bir siyasi harekettir. Gönül almayı oy almaktan kıymetli görüyoruz.

MİLLETİN HAYIR DUASINI ALMAK İSTİYORUZ

Sandıkta oy vermekten bu milletin hayır duasını almak istiyoruz. 27 Aralık 2018 tarihi ile ilçe başkanı olmuştuk. O tarihten bugüne kadar girmedik ev bırakmadık. Yerel seçimlerde belediye başkan adayımızla birlikte belediyeyi yine partimize kazandırdık. Pandemi sürecinde belediye ile birlikte zorda kalan hemşerilerimizin yanında olduk. Güzel bir süreç geçireceğiz. Darıca teşkilatlarını 2023 seçimlerine hazır hale getireceğiz. Bizlerden desteklerini esirmeyen herkese teşekkür ediyorum.”

DARICA BİRLİĞİN ADRESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Ufuk Acay’ın ardından konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “AK Parti sloganları her zaman karşılığını vermiştir. Darıca ve Kocaeli teşkilatları her daim birliğin adresi olmaya devam ediyor. Düğün edasında kongre yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedefine doğru yol alacağız. 9 yıl ilçe başkanlığı yapmış ve 9 seçim zaferi yalamış biri olarak ak kadrolarla birlikte güzel işler yapacağız. 31 Mart yerel seçimlerinde ne söz verdiysek bunu yapacak iradeye sahibiz” dedi.

DARICA’YA NE YAPARSANIZ YAKIŞIYOR

Muzaffer Bıyık’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Darıca’ya ne yaparsanız yakışıyor. Millet Bahçemizin 250 dönümü tamamlandı. Darıca’da ciddi altyapı çalışması yapılıyor. 10 tane mahalleyi ilgilendiren bir çalışma yapıyoruz. Metro çalışmamız hızla ilerliyor. 11 istasyon 10 istasyonun çalışma devam ediyor. 2023 yılında bu hizmetten yararlanacak. Türkiye eskiden atılan temeller ama bitmeyen projeler ülkesi idi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ise inanılmaz işler başarıldı. Bu hizmetlerin yapılmasındaki en büyük destek teşkilatlardan geldi” diye konuştu.

KAN DEĞİŞİMİNE İHTİYAÇ VAR

Tahir Büyükakın’dan sonra konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “İlçe başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Çok uyumlu ve verimli hizmetler yapıldı. Kongrelerde kan değişimine ihtiyaç var. Kongrelerde de bunu yapıyoruz. 2023 hedefimizi gerçekleştirecek olan kadro bu kadrolar olacak. Önümüzde Türkiye’nin değişen kaderini sağlayacak olan kadrolar bu kongrelerde seçilecek. Türkiye’nin Ak Parti öncesi uçurumun kenarında idi” şeklinde konuştu.

DARICA TEŞKİLATLARI ZAMAN GÖREVİNİ YAPTI

Şeker’in ardından AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş konuşarak, “Ak Parti’yi milletimizi ta kendisi kurdu. Kurulduğu ilk günde beri milletle olan gönül köprüsünü hiç koparmadı. Milletin her sorununu üstlendi. Yürüdüğümüz bu yolda teşkilatların emeği var. Kocaeli teşkilatları örnek teşkilat yapısına sahiptir. Darıca teşkilatları da her zaman görevini yapmış teşkilatlardır. Yorulmak, küsmek yok. En yakın hedefimiz 2023. bu hedeflerimizden kesmek isteyenler var. Bunların karşısında boyun mu eğeceğiz? Liderimizin yanında kol kola gönül gönüle yürümeye devam edeceğiz. Böyle bir lider ve böyle bir partinin çatısı altında siyaset yapmak herkese nasip olmaz. Teşkilatlarda görev alan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAKICISI CHP

Son olarak konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Her şey açık. Dost, düşman, işbirlikçi hainler belli. Adam apaçık düşmanımızsın diyor. Beyaz adamın adayı var ya zavallı, titreyerek konuşan adam ‘İstanbul seçimlerinde Tayyip Erdoğan kaybetti. Muhalefet desteklememiz lazım.’ Bu sözlere Trabzon çocuğu olan seçimden önce camiye seçimlerden sonra teröristlere teşekkür etmeye gitti. Çıkıp desene beni sen mi kazandırdı desene. Hem içten hem dıştan bir sarmal yiyoruz. CHP bunlarla işbirliği yapıyor. Apaçık ortada FETÖ babası İsrail ABD Türkiye’de de bakıcısı CHP.

15 TEMMUZ TAM CİHAT İDİ

CHP iki çeşit Fetö’nün kurucusudur. Bu devlette sağladığı ortan neticesinde o tip çıkışlara zemin hazırladı. İki CHP genel sekreteri Kasım Gülek. CAI ile bu şeytanı tanıştıran adam. PKK kim İsrail ABD yetiştirdiği bakıcısı ise CHP. Matmazel Meral var ya kahvaltı yapalım diyen. Allah kimseyi böyle ikili durumlara düşürmesin. Öteki de ne kahvaltısı diyor. Başka gidecek yolumuz yok. Dünya olarak belli noktaya geldik. Artık verecek hiçbir şeyimiz kaldı. 15 Temmuz tam bir cihat idi. Adamlık var. Mermiler yağıyor üstümüze” dedi. 

İŞTE AK PARTİ DARICA İLÇE BAŞKANI UFUK ACAY’IN YÖNETİMİ

Ufuk Acay, Mevlüt Kocagöz, Sinan Ağyar, Köksal Şakar, Hızır Bilgin, Samet Bilgen, Kerime Aslan, Nihat Duman, Veysel Özgür, Sadık Öztürk, Muhammet Çetinkaya, Ayşe Yılmaz Çelik, Ufuk Subaşı, Serdar Şengül, Metehan Taştepe, Mücahit Fırtına, Eyüpcan Baylan, Neşe Coşkun, Halim Ceyran, Kazım Güngör, Kemal Kaval, Ali Güler, Fatma Binali, Eyüp Dağcı, Adem Taşçı, Coşkun Purut, Nurden Biber, Birsen Şahin, Rüstem Kırkgül, Fatih Gürsoy

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’da, Ufuk, Acay’a, güven, tam!,
Yorumlar
Haber Yazılımı