Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 17:24
 
Darıcalı diyetisyenlerin başarısı
Darıca Haberi
Darıcalı diyetisyenlerin başarısı

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne başvuran Eren Akyıldız (19)isimli danışan 5 ay gibi kısa bir sürede 25 kilo vermeyi başardı. Akyıldız, Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde görevli diyetisyenler Pınar Kılıçsokan ve Süleyman Kılıç’ın gözetim ve kontrolünde gerçekleştirilen diyet ve danışmanlık hizmetleri sayesinde 112 kilodan 87 kiloya sağlıklı bir şekilde ulaştı. Gittiği aile hekiminde kan tahlillerinin çok yüksek çıktığını ve diyetisyene yönlendirildiğini söyleyen Eren Akyıldız “Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü beslenme ve obezite danışmanlığı bölümüne başvurdum. Görevi diyetisyenler tarafından bana uygun diyet listesi hazırlandı ve günde 50 dakika spor yapmaya başladım. Aynı zamanda beslenmeme dikkat etmem söylendi. Söylenenlere uyarak 5 ay gibi bir sürede 25 kilo vermeyi başardım. Daha önce fotoğraf çekilmek ve dışarıya çıkmak istemiyordum, sürekli uyumak istiyordum. Kilo verdikçe bunların hepsinden kurtuldum. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum ve çok mutluyum. Yakınlarım ve çevremden çok olumlu tepkiler aldım ve bu beni daha da motive ediyor” dedi.

TAKİBİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Eren’in kendilerine ilk başvurduğunda 112 kilo civarında olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Pınar Kılıçsokan “Ereni yaklaşık 5 aydır takip ediyoruz. İlk başvurduğunda kilosunun yanında sağlık problemleri de bulunuyordu. Takip ve programlarımız sonucunda insülin değeri ve beden kitle endeksi normale çok yaklaştı. İki ay sonra normal değerlere ulaşmayı amaçlıyoruz. Daha sonra ise bir koruma programı ile takibimize devam edeceğiz” dedi. Kişelerin kan sonuçları, yaş, boy, cinsiyet ve kilosuna göre diyet listeleri oluşturulduğunu aktaran Diyetisyen Süleyman Kılıç “Amacımız öncelikle sağlıklı beslenme alışkanlığı edindirmek. Darıca’daki bütün vatandaşlarımıza ulaşmak ve daha sağlıklı ve daha fit bir ilçe hedefine ulaşmak istiyoruz. Darıca da çok güzel bir sahil imkanımız var. Vatandaşlarımıza bol bol yürüyüş yapmalarını ve havaların ısınmasıyla birlikte artan su ihtiyacını gidermek adına her gün 3 litre su içmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak sağlıkla ilgili birçok alanda çalışmalarının devam ettiğini ifade eden İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu “Kurumumuzda iki diyetisyen ve bir psikolog arkadaşımız obezite ve sağlıklı yaşam biriminde vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Başvuran hastalarımızın eğitim çalışmaları ve tedavileri burada düzenleniyor. Özellikle hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme konularında bir kültür oluşturmak istiyoruz. Yaklaşık olarak iki yıldır çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızı Sağlık Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerden yararlanmaları için ilçe sağlık müdürlüklerine bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalı, diyetisyenlerin, başarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı