Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 12:48
 
Dikkat...Asıl Kış Şimdi Geliyor
Sıcaklıklar yükseliyor ancak buna aldanmayın; çünkü Türkiye'nin tamamını etkileyecek soğuk ve karlı hava yolda! Sibirya soğukları ülkemizi vuracak.
- Haberi
Dikkat...Asıl Kış Şimdi Geliyor

Batıda sıcaklıklar biraz yükseldi ancak sert rüzgarlar etkisini sürdürüyor bu nedenle hissedilen sıcaklıklar yine oldukça düşük. Sıcak havalar aldatıcı, Sibirya soğukları ülkemizi vuracak.

RÜZGAR SICAKLIĞI DÜŞÜRÜYOR

NTV Meteoroloji Editörü Gökhan Abur'un verdiği bilgiye göre, Balkanlar'dan gelen ve ülkemizin özellikle Ege, Marmara ve Batı Karadeniz ile iç kesimlerini etkisi altına alan poyrazlar oldukça sert esmeye devam ediyor. Bu da hissedilen sıcaklıkları düşürüyor. Yağışlar hafifledi, karla karışık yağmur yüksek kesimlerde devam ediyor.

KARADENİZ VE DOĞU'DA KAR VAR

Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde ise kar var. Doğu'da havanın soğumasıyla birlikteErzurum, Kars, Ardahan arasındaki bölgede kar yağışı yoğunlaştı. Gün içinde Van-Hakkari boyunca kar olacak.

SİBİRYA SOĞUKLARI GELİYOR

Önümüzdeki hafta özellikle pazar gününden itibaren bizi soğuk bir hava bekliyor. Sibiryakökenli soğuk hava hızlı bir şekilde bize doğru ilerleyecek. Pazar gününden itibarenÇarşamba gününe kadar ülkenin tümünü etkisi altına alacak. Çok soğuk hava beraberinde yağış da getirecek. Sıcaklıklar azalacak ve yağışlar yoğun bir şekilde Ocak'ın 5-6-7'si günlerinde İstanbul başta olmak üzere ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde, yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacak.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Sıcaklıklar, yükseliyor, ancak, buna, aldanmayın, çünkü, Türkiyenin, tamamını, e
Yorumlar
Haber Yazılımı