Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 14:28
 
Dilovası’ndan saha tatbikatı!
Dilovası Devlet Hastanesi, Acil Durum ve Afet Planları (HAP) kapsamında masa başı ve saha tatbikatı yaptı.
Dilovası Haberi
Dilovası’ndan saha tatbikatı!

Dilovası Devlet Hastanesinde Acil Durum ve Afet Planları (HAP) kapsamında 2019 yılı masa başı ve saha tatbikatı Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanları, Ayşe Yıldız ve Fatma Köksal Parlak gözetiminde yapıldı. Yapılan masa başı ve saha tatbikatına Sivil Savunma Amiri Ermedin Oğur’un anlatımı eşliğinde; Hastane Başhekimi Op.Dr Ömer Naci Yılmaz, Hastane Yönetim Ekibi ve ilgili tüm birim sorumluları da katılım sağladı. Yapılan tatbikatta, afet ve acil durumlarda nasıl hareket edileceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziki kapasite ve yeteneklerinin nasıl verimli kullanılabileceği test edildi.

ACİL DURUM TEDBİRLERİ

Herhangi bir acil durumda, çalışmalarda görev alacak hizmet gruplarının sorumluluklarını pekiştirmek, ana ve destek çözüm ortağı kurumların müdahaledeki rollerini gözden geçirmek, hizmet gruplarının aynı olayda çalışma birlikteliğini sağlamak, müdahale planlamalarının işlerliğini artırmak, tüm çalışmalar sırasında oluşabilecek eksiklikleri tespit etmek amacıyla tatbikat gerçekleştirildiğini bildiren Hastane Başhekimi Op.Dr Ömer Naci Yılmaz, oluşabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşıyor. Bu sebeple hastanemizde belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

ÖNCELİK SIRASINA GÖRE TATBİKAT

Afet ve acil durumun meydana geldiği ilk andan itibaren öncelik sırasına göre yapılması gerekenler, iletişimin nasıl sağlanacağı, diğer kurumlar ile koordinasyon yapılması, yönetim ekibinin üstlenecekleri görevler, yapılan masa başı tatbikatında değerlendirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’ndan, saha, tatbikatı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı