Haber Detayı
16 Ocak 2015 - Cuma 09:28
 
El birliğiyle şampiyonluğa
Gebzespor’un meşhur taraftar grubu Eskiçarşı, önceki akşam düzenlediği toplantıda ligin ikinci yarısında tribün olarak hedeflerinin ve yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Gebzespor Kulübü adına Başkan İlker Çakır ve Basın Sözcüsü Bülent Turhan katılırken, toplantıda birbirinden önemli açıklamalar yapıldı. Başkan Çakır’ın, ‘’Fenerbahçe buraya tıpış tıpış gelecek’’ sözleri ise geceye damga vurdu.
Spor Haberi
El birliğiyle şampiyonluğa

Eskiçarşı ve Gebzespor yönetimi kenetlenerek ‘’Biz bir aileyiz’’ mesajı verdiler.

 

Gebze Fenerbahçeliler Derneği’nde düzenlenen toplantıya Eskiçarşı Grubu’ndan yaklaşık 200 taraftar katıldı. Eskiçarşı Grubu Taraftar Grubu Lideri Abdülkerim Yıldırım gecede çok önemli açıklamalarda bulundu. Sözlerine, ‘’Biz örnek bir taraftar grubu olmalıyız. Küfür etmeden, sadece takımını destekleyen 12’nci adam olmalıyız’’ diyerek başlayan Yıldırım, mor beyazlı taraftarları bazı konularda uyarılarda bulundu. Özellikle sosyal medya üzerinden rakip takım taraftarlarıyla münakaşaya girilmemesi gerektiğini altını çizen Abdülkerim Yıldırım, ‘’Bunun çok zararlarını gördük. Kesinlikle böyle şeyler yapmayalım. Biz Gebzespor’uz. Yıllarca herkes bize imrendi. Kararlılığımızı, takımımıza bağlılığımızı sürdüreceğiz ve Allah’ın izniyle sezon sonunda şampiyon olacağız’’ dedi.

İLKER ÇAKIR’DAN DERNEKLEŞMEYE DESTEK

Eskiçarşı taraftar grubu olarak hiçbir ekonomik gelirlerinin olmadığını belirten EskiÇarşı Taraftar Grubu Lideri Abdülkerim Yıldırım, yakın zamanda dernekleşeceklerini söyledi. Bu esnada söz alan Gebzespor Kulübü Başkanı İlker Çakır, dernekleşmenin önemine değinerek, derneğin 2 yıllık kirasını peşin olarak vereceğini dile getirdi. Bu sözlerin ardından toplantıya katılan mor beyazlı taraftarlar Başkan Çakır’ı alkışladılar. Bu toplantının Fenerbahçeliler Derneği yerine Gebzesporlular Derneği’nde yapılması gerektiğini söyleyen Çakır, ‘’Umarım bundan sonraki toplantılarımızı dernekte hep birlikte yemek yiyerek gerçekleştiririz’’ dedi.

YILDIRIM: DENETİM KURULUNDA GEBZESPOR TARAFTARLARI OLMALI

Tribünde herkesin söz hakkı sahibi olduğunu söyleyen Yıldırım, ‘’Sorumluluğu ben üstlensem de kimsenin aklına başka bir şey gelmesin. Biz yine hep beraberiz. Diğer tüm arkadaşlarım tribünün içinde olmaya ve takımlarına sahip çıkmaya devam edecekler’’ dedi. Gebzespor’un denetim kurulu içerisinde en az 2 Gebzesporlu taraftarın yer alması gerektiğini kaydeden Abdülkerim Yıldırım, ‘’Taraftarlarımız bu konularda söz sahibi olarak karar mekanizmasında aktif rol oynamalı’’ dedi. 13 Şubat’ta Gebzespor gecesi düzenleyeceklerini söyleyen Yıldırım, geceye Gebzeliler ve Gebzespor’a gönül vermiş herkesi davet edeceklerini belirtti.

ÇAKIR: FENERBAHÇE TIPIŞ TIPIŞ GELECEK

Gecede önemli açıklamalar yapan Başkan Çakır’ın en dikkat çekici sözleri ise, ‘’Fenerbahçe’yle maç yapacağız’’ sözleri oldu. Gebzespor’un yarınlarını düşünerek planlı bir şekilde çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Çakır, üst üste şampiyonluklar yaşayarak üst liglerde mücadele edeceklerinin altını çizdi. Gebzespor’un çok kısa zaman içinde büyük takımlara rakip olacağını söyleyen Çakır, ‘’Gebzespor şampiyonluklar elde ettiği zaman, Fenerbahçe’yle Türkiye Kupası’nda maçlar yapacağız. Biz kimseye gidip bizimle maç yapar mısınız diye yalvarmayacağız. Fenerbahçe ve diğerleri tıpış tıpış buraya gelecekler’’ diyerek iddialı açıklamalar yaptı. Başkan Çakır’ın bu sözleri taraftarları heyecanlandırırken, toplantıya katılan yaklaşık 200 mor beyazlı taraftarlar İlker Çakır’ı ayakta alkışladılar.

HABER: ÇAĞLAR AKAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzespor’un, meşhur, taraftar, grubu, Eskiçarşı, önceki, akşam, düzenlediği, to
Yorumlar
Haber Yazılımı