Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 16:58
 
ENKA’da ön kayıtlar başladı
Dilovası Haberi
ENKA’da ön kayıtlar başladı

Kocaeli Özel ENKA Teknik Okulları’nda ön kayıt başvuruları başladı. Okuldan yapılan yazılı açıklamada, “Yüzdelik dilimi 0,01 ile yüzde 5,00 aralığında olmayan öğrenciler ön kayıt müracaatında bulunamazlar. Okulumuzda pansiyon yoktur. Okul servis ağımız İstanbul Anadolu Yakası, Gebze, Darıca, Çayırova, Körfez, Derince, İzmit ilçelerini kapsamakta ve merkezi noktalardan öğrencilerimizi alarak ücretsiz okulumuza getirmektedir. Ön kayıtlarımız 01 Temmuz Pazartesi günü 17.00’a kadar ön kayıtlar devam edecektir. 01 Temmuz saat 17.00’da ön kayıt formu kapatılacaktır. Yapılacak puan sıralamasına göre Fen ve Teknoloji Lisesi için değerlendirme sınavına girişe hak kazananlar 02 Temmuz Salı saat 15.00’dan sonra yine bu sayfada ilan edilecektir.

FEN VE TEKNOLOJİ DEĞERLENDİRME SINAVI

Fen ve Teknoloji Lisesi değerlendirme sınavı 03 Temmuz Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacaktır. Sınavda 20 soru sorulacak ve 100 dakika süre verilecektir. Sınavda her bir net 4 puan değerindedir. Sınavdan sonra öğrencilerin LGS puanları ile okulumuzun kendi yaptığı değerlendirme sınavı puanları toplanarak Fen ve Teknoloji Lisesi kayıt sıralaması yapılacaktır. 03 Temmuz Çarşamba saat 15.00’dan sonra hem Anadolu Teknik Lisesi, hem de Fen ve Teknoloji Lisesi kesin kayıt listeleri yine bu sayfadan ilan edilecektir. Kesin kayıtlar 4 Temmuz Perşembe, 5 Temmuz Cuma, 6 Temmuz Cumartesi ve 8 Temmuz Pazartesi günleri yapılacaktır. Yedek liste kayıtları ise 9 Temmuz Salı ve 10 Temmuz Çarşamba günleri yapılacaktır. Kesin kayda gelirken, öğrencinin LGS sonuç belgesi ve kimlik fotokopisi ile ön kayıt bilgileri kontrol edilecektir. Ön kayıt formuna gerçeğe aykırı veya yanlış bilgi girişi yapanların kesin kayıtları iptal edilecektir.

OKUL TARAFINDAN DEĞERLENDİRME YAPILMAYACAK

Fen Teknoloji Lisesi kayıt değerlendirme sınavında 20 soru sorulacak olup sorular Matematik ve Fizik grubu derslerinden, olimpiyat tarzında sorulardan oluşacaktır. Soruların içeriği ve puan değeri komisyon tarafından belirlenecektir. Sınavın sonucunda, öğrencilerin LGS sınavından aldığı puan ile değerlendirme sınavımızdan aldığı puan birleştirilerek toplam puan üstünlüğüne göre kayıt listesi oluşturulacaktır. Anadolu Teknik Lisemiz için okulumuzdan tarafından herhangi bir kayıt değerlendirme sınavı yapılmayacak olup sadece aday öğrencilerin internet sitemizden yaptığı müracaatlarından sonra LGS sınavı yüzdelik dilim ve puan üstünlüğüne göre öğrenciler sıralanarak kayıt listesi oluşturulacaktır.

SADECE YÜZDE YÜZ BURSLU ÖĞRENİM

Her iki okul türümüz için, kayıt listeleri oluşturulduğunda listeler okulumuzun internet sitesinden ilan edilerek belirlenen tarih aralığında önce asıl listede yer alan öğrencilerin kayıtları ardından boş kalan kontenjan olursa yedek liste kayıtları yapılacaktır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında okulumuza kayıt olan öğrencilere göre, geçen yılın taban yüzdelik dilimleri Anadolu Teknik Lisemiz için yüzde 2,12; Fen ve Teknoloji Lisemiz için ise binde 6 olmuştur. Okulumuzun taban puanları, kayıt yılına göre ve müracaat eden öğrencilerin başarı durumlarına göre her yıl değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yılın taban puanları kayıtlardan sonra oluşacaktır. Okulumuza alınacak öğrenci sayısı kayıt listeleri ile beraber ilan edilecektir. Her iki okul türümüze kayıt olan tüm öğrenciler 100 tam eğitim bursu ile kayıt edilmektedir. Hiçbir öğrenciden eğitim öğretim ücreti alınmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENKA’da, ön, kayıtlar, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı