Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 18:17
 
Farabi denetimden başarıyla geçti!
Darıca Haberi
Farabi denetimden başarıyla geçti!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi verimlilik değerlendirmesini başarıyla geçti. T.C. Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yerinde değerlendirme faaliyetleri kapsamında; Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde verimlik yerinde değerlendirmesi gerçekleştirildi.

"VERİMLİLİK GÖZLEMCİ YERİNDE DEĞERLENDİRMESİ" NEDİR?

Sağlık tesislerinin etkinlik ve verimliliğini ölçmek, eksikleri yerinde görmek ve kaliteli, verimli hizmet sunumunu gerçekleştirmek ve sürekliliğini sağlamak, amacıyla oluşturulan yerinde değerlendirme ekipleri, sağlık tesisleri ziyaretleri sırasında tüm unsurları göz önünde bulundurarak süreçleri gözlemlemekte, tespit ettikleri problemlere, yöneticilerle beraber çözüm yolları aramaktadır. Amaç; problemleri kaynağında tespit edip çözüme kavuşturmaktır. Kaynağında çözüm üretilemeyen problemler ise hazırlanan raporlar vasıtasıyla Sağlık Bakanlığı'nın ilgili bölümleriyle paylaşılarak, saha ile merkez arasında bağlantı sağlanmaktadır. Ayrıca gözlemciler tarafından bir sağlık tesisinde tespit edilen iyi uygulama örnekleri, diğer sağlık tesisleri ile paylaşılmaktadır.

TÜM BİRİMLER DENETİMDEN GEÇTİ

Hastanenin; Acil servis, eczane, laboratuvar, yoğun bakım, hasta kayıt, idari birimler, poliklinik birimleri gezilerek tüm birimlerin aktif ve doğru bir şekilde sağlık hizmeti verilmeleri için neler yapılabileceği konuları değerlendirildi.

BAŞHEKİM GÜNEŞ, EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Hastane Başhekimi Doç.Dr.Mustafa GÜNEŞ “Hastane yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla ve büyük bir özveriyle katkı sağladıkları Verimlilik Yerinde Değerlendirmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Hastane yönetim ve kalite ekibimize, emeği geçen tüm personelimize ve özellikle de değerlendirme ekibine teşekkürlerimizi sunarız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farabi, denetimden, başarıyla, geçti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı