Gebze’de bir kahvehane daha kapandı
Haber
05 Ekim 2020 - Pazartesi 20:20
 
Gebze’de bir kahvehane daha kapandı
Gebze Haberi
Gebze’de bir kahvehane daha kapandı

Gebze Kahveciler Çaycılar Bilardo İnternet Cafeler Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Barış Beşrioğlu, okey, tavla, kağıt oyunlarının yasaklarının halen kaldırılmaması nedeni ile Gebze’de bir kahvehanenin daha kapandığını açıkladı. 
Dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle, 16 Mart 2020 tarihi itibariyle İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu genelge ile kahvehane, kıraathane, kafe, kafeterya, internet kafe, playstation ve oyun salonları geçici süreliğine kapatılmış, 1 Haziran 2020 itibariyle de kahvehane, kıraathane, kafe, kafeterya, işyerleri tekrar açılmış fakat kahvehane, kıraathane işyerlerinde okey, tavla, kağıt oyunları oynatılması geçici olarak kısıtlanmıştı. 
YASAKLARA DAYANAMADI
Beşiroğlu, 1 Haziran 2020’de açılan kahvehanelerde oyun oynatılmadığı için müşteri gelmediğini iddia eden kahveciler günlük masraflarını da çıkaramadıklarını her fırsatta dile getiriyordu. Gebzeli esnaflar olarak ekonomik açıdan oldukça zor bir süreçten geçtiklerini belirten Kahveciler ve Esnaf Odası Gebze Şube Başkanı Barış Beşiroğlu, Gebze’de yasaklara dayanamayan bir kahvehanecinin kıraathanesini kapattığını açıkladı.
KAHVEHANELERDE GELİR YOK!
Beşiroğlu yaptığı açıklamada, “Evet, bir kahveci esnaf abimiz daha maalesef ki dayanamayarak işletmesini kapatmış durumda. Şimdi devletimizin vermiş oldu 25 bin TL esnaf destek kredisini geri ödeyebilmek için iş aramakta. Almış olduğu kredi bugüne kadarki giderlerini anca karşıladı iş yapmayan kahvenin kirasını, BAĞ-KUR’unu ödedi. Gelir yok, gideri durdurabilene aşk olsun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, bir, kahvehane, daha, kapandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı