Haber Detayı
09 Ocak 2015 - Cuma 11:28
 
Gizli Vergi Vatandaşı İsyan Ettirdi
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin daire sahiplerinden kestiği asfalt katılım bedelleri vatandaşı çileden çıkardı.
- Haberi
Gizli Vergi Vatandaşı İsyan Ettirdi

Vatandaşı isyan ettiren asfalt vergisinde zulüm sürüyor. Kendilerine gönderilen vergiyi ödemek isteyen vatandaşlar saatlerce kuyrukta beklemek zorunda bırakıldı. Soğuk havaya aldırmadan yüzde 25'lik indirim süresinden faydalanmak için sırada bekleyen vatandaşlar, "Hem maaşımızın yarısını alıyorlar hem de bize zulmediyorlar" diye tepki gösterdi.

UZUN KUYRUKLAR VAR

Belediyeler, 400 ile 4 bin 500 lira arasında değişen asfalt vergisi için ev sahiplerine bildirim göndermeye başladı. Erken ödemede yapılan yüzde 25'lik indirimden faydalanmak isteyen vatandaşlar, ödeme merkezlerine akın etti. Ödeme merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar veznelerde az sayıda görevli personel olduğunu, bunun da kalabalığı daha da artırdığını söyledi.

MAAŞIN YARISI VERGİYE

Evlerine gönderilen asfalt katılım payını ödemek için saatlerce bekleyen vatandaşlar çileden çıktı. Sırada bekleyen 78 yaşındaki Arif Saraç ve 73 yaşındaki Ahmet Ulaş, "Yaşımıza bakmadan bizi saatlerdir bekletiyorlar" dedi. 69 yaşındaki Hasan Güngör ise tebligattan sonra 1 ay içinde yapılacak ödemede yüzde 25'lik indirimin kendisi için çok önemli olduğunu kaydetti. Güngör, "Aldığımız bin 200 liralık emekli maaşı. Belediyenin gönderdiği vergi 550 lira. Bu karda kışta ayakta zor duruyoruz ama indirim olacak diye geldik" diye konuştu.

BORÇ SATIŞTA ORTAYA ÇIKIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yol ve Asfalt Şube Müdürlüğü, asfalt katılım bedellerinin ödemediğinde tapuya borç kaydı düşüldüğünü belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesinin, daire, sahiplerinden, kestiği, asfalt, katılı
Yorumlar
Haber Yazılımı